info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

لیفت ابرو راهی برای جذابیت چشم ها

لیفت ابرو راهی برای جذابیت چشم ها

تمامی افراد به خصوص بانوان برای یک بار هم که شده رو به روی آینه گوشه چشم های خود را با دست کشیده اند. قطعا بعد از این کار تغییرات محسوسی را در چهره خود مشاهده کرده اند که به وسوسه ای بدل شده تا به سراغ جراحی لیفت ابرو بروند.

اما اغلب افراد با کمی تردید این انتخاب را انجام خواهند داد. شاید شما نیز از جمله افرادی باشید که می خواهید بیشتر درباره نحوه انجام این جراحی و یا عوارض آن بدانید.

باید بیان کنیم که در نوشتار پیش روی شما، به تمامی ابعاد این جراحی جذاب و زیبایی بخش پرداخته شده تا متقاضیان بتوانند انتخابی مطمئن از آن داشته باشند.

لیفت ابرو چیست؟

قطعا شما می دانید لیفت ابرو چه تغییراتی را در پی خواهد داشت. زمانی که افراد به سراشیبی عمر قدم می گذارند روند تولید کلاژن سازی که مهمترین عامل در ایجاد جوانسازی پوست است، کند خواهد شد. از این رو پوست در طول زمان شفافیت و استحکام خود را از دست داده و دچار افتادگی و چین و چروک می شود. این عارضه در نواحی چشم ها و کنار فک ها بیشتر به چشم می خورد. با بروز این عارضه چهره حالتی خسته به خود گرفته و نشانه های پیری نمایان می شود.

لیفت ابرو در واقع نوعی جراحی زیبایی به شمار می آید که در آن چشم ها حالتی کشیده تر پیدا کرده و پوست اطراف آن از چین و چروک خالی می شود.

در این جراحی که به تازگی متقاضیان فراوانی را به خود جلب کرده است، می توان به طور همزمان از جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک نیز استفاده کرد.

جراحی دوم مخصوص افرادی است که در ناحیه پشت چشم یعنی پلک ها دچار افتادگی پوست شده اند، انجام این دو جراحی در افراد زیبایی خیره کننده را به چهره خواهد بخشید.

انواع روش لیفت ابرو

حتما تا به حال شنیده اید که برای لیفت ابرو می توان از بوتاکس و یا تزریق ژل استفاده کرد. باید اشاره کنیم که این مواد نیز می توانند تاثیرات خوبی بر جوانسازی چشم ها از جمله لیفت ابرو داشته باشند، اما به یاد داشته باشید تمامی این روش ها موقت بوده و نیازمند تمدید در طول زمان هستند به علاوه که تاثیر اساسی تنها با انجام جراحی لیفت ابرو میسر خواهد بود، چراکه تزریق فیلر ها و بوتاکس می تواند به صورت جزئی باعث لیفت ابرو شوند.

اما در زمینه جراحی ها در حال حاضر می توان از تکنیک های زیر استفاده کرد:

  • لیفت ابرو با لیزر
  • لیفت ابرو با نخ
  • لیفت ابرو با جراحی
  • لیفت ابرو با آندوسکوپ

هر یک از این روش ها نیازمند استفاده از بیهوشی بوده و مراقبت های مشخص خود را می طلبد. ما در ادامه به دو تکنیک آخر در جراحی لیفت ابرو خواهیم پرداخت:

لیفت ابرو به کمک جراحی

در این روش جراح ابتدا در جسله مشاوه میزان لیفت درخواستی بیمار را با نظر گرفتن تناسب لیفت با اجزای صورت مشخص خواهد کرد و در ادامه توصیه ها لازم را به فرد ارائه خواهد داد. همچنین اگر فرد برای دریافت نتیجه بهتر نیازمند جراحی زیبایی پلک نیز باشد انجام آن را توصیه خواهد کرد.

در موعد جراحی، جراح با ایجاد بیهوشی نواحی مشخص شده برای لیفت را برش داده و ماهیچه های زیر پوست را مورد بررسی قرار می دهد در انتها پوست اضافی را برداشته و آن را به پوست مقابل بخیه می کند.

در این جراحی به علت دستیابی به نواحی زیر پوست چند برش در کنار ابرو و در محل رستنگاه مو ایجاد خواهد شد.

 

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ

این روش به نوعی روشی نوظهور در دنیای جراحی های لیفت صورت به شمار می آید. این روش با حذف برش هایی که نیازمند مراقبت طولانی است به عنوان بهترین روش لیفت ابرو شناخته می شود.

در روش لیفت ابرو با آندوسکوپ جراح ابتدا با ایجاد بیهوشی ۲ الی ۳ سوراخ کنار نواحی ابرو و رستنگاه مو ایجاد می کند، سپس لوله آندوسکوپ را که به دوربینی متصل است وارد قسمت زیرین پوست می کند. با انتشار گاز دی اکسید کربن تصویر های ارسال شده به مانیتور از نواحی زیرین پوست واضح تر خواهد شد. سپس جراح با مشاهده تصاویر لیفت ابرو را انجام خواهد داد.

لازم به ذکر است که اگر میزان افتادگی پوست به دلیل کهولت سن بیش از حد نرمال باشد انجام این روش تاثیر چندانی نخواهد داشت و این افراد باید از لیفت کامل صورت استفاده کنند.

آیا استفاده از لیفت ابرو با آندوسکوپ محدودیت سنی دارد؟

همانطور که اشاره شد تاثیر این روش در افرادی که دارای افتادگی خفیف و چین  چروک های سطحی در ناحیه ابرو هستند بیشتر خواهد بود. اغلب افرادی که می توانند نتیجه رضایت بخشی را از این روش دریافت کنند در سنین ۳۰ تا ۵۰ سال قرار دارند.

آیا جراحی لیفت ابرو عوارضی در پی خواهد داشت؟

اغلب افرادی که برای این جراحی اقدام می کنند پرسشی متداول از جراحان خواهد داشت و آن نیز احتمال برگشت و افتادگی بیشتر ابروها بعد از جراحی است. باید توجه داشته باشید احتمال بروز این عارضه وجود دارد، اما افراد می توانند با مراجعه به بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک از بروز ان جلوگیری کنند. این جراحان به دلیل شناخت آناتومی چهره می توانند بهرین تغییرات را در چهره ایجاد کنند. اما از عوارض احتمالی دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ابتلا به عفونت
  • بروز هماتوم
  • عدم تقارن ابرو ها

 

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

هزینه لیفت ابرو

با توجه به نوع روش انجام شده در لیفت ابرو هزینه ها نیز متفاوت خواهد بود. اما ارائه هزینه ای مشخص برای هر یک از این جراحی ها و تکنیک ها مشکل است، چراکه هزینه نهایی بنا به نوع تخصص جراح، هزینه بیمارستان و بیهوشی و دیگر هزینه ها مانند دارو های قبل و بعد از جراحی و انجام آزمایشات احتمالی متغیر خواهد بود. افراد می توانند با مراجعه به بهترین جراح پلاستیک درباره هزینه نهایی جراحی لیفت ابرو اطلاع کسب کنند.

با تشکر دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

20 − پانزده =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک