info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

لاغری یک شبه با پیکرتراشی 

لاغری یک شبه با پیکرتراشی 

به علت افزایش استفاده از غذاهای فست فودی افراد بی شماری دچار عوارض چاقی هستند . تغییر سبک زندگی در کشور باعث شده میزان بسیار زیادی از جراحی ها زیبایی را عمل هایی مثل پیکر تراشی، لیپوساکشن، لیپوماتیک و انواع لیفت تشکیل دهد. بنابرین روزانه افراد زیادی برای انجام این جراحی ها اقدام می کنند. همانطور که بازار تقاضای این جراحی ها داغ است به تناسب آن پزشکان و جراحان پلاستیک زیادی نیز برای انجام این عمل ها دست به کار شده اند. خودتان تصور کنید که در هیاهوی جراحی ها زیبایی پیدا کردن بهترین جراح پلاستیک چه اندازه مشکل خواهد شد.
بنابراین اگر تصمیم به انجام جراحی پلاستیک از هر نوعی دارید، باید به دنبال بهترین جراح پلاستیک باشید. البته برخی جراحان در نوع خاصی از جراحی ها مهارت فراوان دارند: مثلا بهترین جراح لیپوساکشن، بهترین جراح لیفت، این انحصار موجب شده انتخاب جراح مناسب برای عملی خاص قدری راحت تر شود.
در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف پیکرتراشی  خواهیم پرداخت:

جراحی پیکر تراشی

با جراحی پیکر تراشی می توانید قسمت هایی از بدن را که فکر می کنید باعث بد فرم شدن اندامتان شده است را به اید آل های خود نزدیک کنید. در این روش با حذف چربی ها از نقاط مختلف، اندام واقعی شما نمایان می شود.
اکثر افراد می پندارند که جراحی پیکرتراشی در واقع راه حلی برای چاقی است. گرچه با این روش شما با چاقی خداحافظی می کنید، اما این تمام ماجرا نیست. سختی کار شما پس از جراحی شروع خواهد شد اگر بخواهید پس از جرای پیکرتراشی مجددا به عادت های نامناسب سبک زندگی مثل مصرف غذاهای چرب و فست فودی و یا ورزش نکردن ادامه دهید، در واقع چربی ها جدید را با چربی های قدیمی جایگزین کرده اید.

چگونگی جراحی پیکرتراشی

در این جراحی روشی که تمام جراحان انجام می دهند ایجاد بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی در مواقع خاص است و در مرحله بعد استفاده از میله ای فلزی و ایجاد سوراخی در نواحی تجمع چربی. در پایان نیز ساکشن چربی ها به خارج از بدن صورت خواهد گرفت. اما اینکه پیکرتراشی از انواع مختلفی برخوردار است موضوع محوری این مقاله است.

انواع روش پیکر تراشی

از انواع روش های پیکر تراشی می توان موارد زیر را نام برد:
لیپوماتیک
لیپوساکشن
ابدومینوپلاستی
اولترا زد
بادی جت

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام پیکرتراشی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

لیپپوماتیک

در جراحی لیپوماتیک که در واقع شبیه به  لیپوساکشن است، پزشک با وارد کردن لوله ای فلزی در ناحیه ای که بیمار قصد تخلیه چربی آن را دارد وارد کرده و با ااستفاده از خاصیت ارتجاعی که دارد موجب خرد شدن چربی ها می شود، این جراحی با خارج کردن چربی ها به وسیله ساکشن پایان می یابد.

لیپوساکشن

این جراحی نیز به مانند جراحی لیپوماتیک است. تتها تفاوت این دو روش در استفاده از دستگاه های استفاده شده برای از بین بردن چربی ها و خارج کردن آن است.

ابدومینوپلاستی

اگر فردی که لیپوماتیک یا جراحی های دیگر جهت از بین برده چریب ها را انجام داده است به علت افزایش وزن زیاد دچار افتادگی پوست شود، می تواند با انجام این جراحی پوست اضافه نواحی لیپوساکشن و یا لیپوماتیک شده را بردارد.

اولترازد

این روش نیز به مانند روش های قبلی خاصیت خرد کردن چربی ها را داشته اما تفاوت آن با دیگر روش ها امکان از بین بردن کامل چربی ها است. در این روش احتیاجی به استفاده از ساکشن برای خارج کردن چربی ها نیست.

بادی جت

در این روش با استفاده از فشار آب چربی ها نواحی مختلف را می شکنند. اما توجه داشته باشید که امکان برگشت چاقی در این روش وجود داشته و بیمار می بایست در سال های آینده مجددا این جراحی را انجام دهد.

هزینه پیکر تراشی

جراحی های زیبایی مشمول بهره مندی از بیمه نیستند. جراحانی که جراحی های زیبایی را انجام می دهند بنا به تخصص و مهارت و استفاده از روش و دستگاه های مختلف تعرفه های متفاوتی دارند، لذا پیشنهاد قیمتی مشخص برای جراحی های زیبایی شدنی نیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

8 − 3 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک