info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

کوتاه کردن پیشانی

کوتاه کردن پیشانی

این روزها اعمال مختلف جراحی زیبایی طیف گسترده ای را شامل می شود که می تواند در بهبود وضعیت زیبایی و از بین بردن نقائص و مشکلات در مسیر زیبایی اثر بخش خواهد بود. در مقاله ی که در پیش رو دارید به یکی از انواع جراحی زیبایی خواهیم پرداخت که تا حد زیادی از سوی افراد مختلف مورد اقبال قرار گرفته است. کوتاه کردن پیشانی از جمله جراحی هایی است که این روز ها توانسته بسیاری از افرادی که با مشکل پیشانی بیش از بلند مواجه هستند را برطرف کند.

مهم ترین بخش هایی که در ادامه خواهد آمد از این قرار است:

  • روند انجام عمل جراحی کوتاه کردن پیشانی
  • مزایای عمل جراحی کوتاه کردن پیشانی
  • خطرات و پیامد های جراحی کوتاه کردن پیشانی

کدام پیشانی ها بلند محسوب می شوند؟

با توجه اصول زیبایی شناسانه و بررسی های دقیقی که انجام شده است معمولا خط رویش موی خانم ها از ۴_ ۶ سانتی متر بالاتر از ابروی ا« ها آغاز می شود. در واقع به طور طبیعی این خط رویش مو باید در جاهای که شیب عمودی آن تمام می شود و شیب رو به عقب آن به سمت پوست سر آغاز می شود، قرارز داشته باشد. حال چنانچه خط رویش مو بالا تر از این اندازه باشد، از لحاظ ظاهری شکل نافرم و غیر جذابی به خود می گیرد.

جراحی کوتاه کردن پیشانی چیست؟

کوتاه کردن پیشانی از جمله اقدامات زیبایی است که با هدف کاهش پهنا و طول پیشانی انجام می شود. در واقع کوتاه کردن پیشانی زمانی انجام می شود که پیشانی افراد بیش از حد بزرگ یا بلند یا اینکه پیشانی برآمده باشد. برخی از افرادی که چنین ویژگی ای را دارند نسبت به این حالت حس خوبی ندارند و تلاش کنند از طریق جراحی بلندی پیشانی را برطرف کنند. از همین رو جراحان زیبایی می توانند با به کار گیری تکنیک هایی این جراحی را برای افراد انجام دهند.

کوتاه کردن پیشانی چگونه انجام می شود؟

در این جراحی اقدامی که انجام می شود این است که ابتدائا برش هایی خاص در محل رویش مو و قسمتی از پیشانی زده می شود. بعد از این که برش ها انجام شد پوست سر و محلی که در آن مو روئیده است تا محل برش روی پیشانی کشیده می شود. این اقدام کمک می کند که پیشانی کوتاه تر و به اندازه متناسبی برسد.

کوتاه کردن پیشانی چه مزایایی دارد؟

  • مهم ترین مزیتی که کوتاه کردن پیشانی در پی دارد این است که ظاهر صورت زیبا تر و جوان تر به نظر خواهید رسید.
  • قطعا تناسب بین سایز کلی پیشانی و چهره تاثیر زیادی می تواند در زیبای افراد داشته باشد.
  • این جراحی بی خطر و روشی ایمن است.
  • در غالب موارد و در اکثر افراد این جراحی در یک جلسه جراحی و در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
  • پیش از اینکه وارد مرحله جراحی شوید از انواع بیهوش کننده ها استفاده می کنند. از این رو درد و ناراحتی در روند جراحی متوجه نخواهید شد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی کوتاه کردن پیشانی هستند؟

در ابتدا باید گفت همه افرادی که در مورد ارتفاع و اندازه پیشانی خود نگران هستند و فکر می کنند که اندازه نا مناسبی دارند و با تمامی اجزای صورت شان در تناسب نیست می توانند برای انجام چنین عمل جراحی به یک جراح حاذق و متبحر مراجعه و حتی مشاوره ای در این باره دریافت کنند. لازم به ذکر است آن ها باید انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشند تا بعد از اتمام عمل نتایج مطلوبی کسب کنند.

انجام همزمان جراحی کوتاه کردن پیشانی و لیفت پیشانی

در واقع کسانی که ابروهای افتاده دارند می توانند همزمان با جراحی کوتاه کردن پیشانی، پوست پیشانی را نیز به سمت بالا لیفت کنند یا بکشند. همین مساله موجب می شود که ابروهای افراد بالا کشیده شود و زیبا تر به نظر برسند. در واقع زمانی که لیفت پیشانی می شود فاصله بین ابرو ها و چشم ها افزایش پیدا می کند. به همین جهت چهره زیبا تر و جوان تر به نظر می رسد.

لیفت پیشانی چه خطراتی در پی دارد؟

کوتاه کردن پیشانی از جمله جراحی های زیبایی ایمن و بی خطری است که در تمام مواردی که برای افراد انجام شده است گزارشی مبنی بر خطرات و مشکلات در طی این جراحی به دست ما نرسیده است.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.  

نتیجه گیری

در پایان مهم ترین توصیه ای که خواهیم داشت این است که علی رغم اینکه جراحی با هدف کوتاه کردن پیشانی با مشکلات، عارضه ها و پیامد های خاصی همراه نیست اما میزان تخصص و مهارت پزشک جراح نیز در موفقیت نتیجه جراحی تاثیر خواهد داشت. از این رو این شمائید که باید در برابر زیبایی خود مسئولانه رفتار کنید. اولین قدمی که نشان گر این حرکت و رفتار مسئولانه می باشد این است که روند جراحی را به دست پزشکانی بسپارید که کارنامه کاری موفقی دارند و در این زمینه از تخصص بالایی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: انواع لیفت پیشانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

17 − 5 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک