info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

پر کردن چال چانه

پر کردن چال چانه

در حال حاضر از بوتاکس برای رفع چال چانه نیز استفاده می شود. همانطور که می دانید ماده بوتاکس گزینه خوبی برای رفع نواقص صورت، ایجاد حجم دهی و رفع چین و چروک صورت است. دسته ای از پزشکان با استفاده از نورومودالاتورها (neuromodulators) قادرند خطوط چانه را و فرورفتگی ان را برطرف سازند.

تزریق بوتاکس به نواحی فرورفته در چانه ( چال چانه)

چال چانه به علت پیش فعالی ماهیچه ایی به نام منتیل در نوک چانه ایجاد می شود که نقش مهمی در حرکت دادن لب پایین دارد. بیمارانی که دارای این چال در چانه ی خود هستند، پس از تزریق نورومودالاتورها(neuromodulators ) در این ناحیه تغییرات عمده ای را مشاهده خواهند کرد.

با تزریق ماده بوتاکس به چال چانه،  اعصاب موجود در ماهیچه ی منتیل فعالیت خود را از دست داده و چال چانه از حالت فرورفتگی خارج می شود.

انواع نورومودالاتورها (neuromodulators) عبارت اند از:

  •  بوتاکس
  • دیسپورت
  •  زئومین

نکته مهم در این زمینه تجربه و مهارت پزشک است که باید از وجود ان اطمینان حاصل کنید.چراکه با مراجعه به پزشک بی تجربه ممکن است به عوارض بسیاری مبتلا شوید.

علت ایجاد چال چانه چیست؟

همانطور که گفته شد بیش فعال بودن ماهیچه منتیل باعث ایجاد چال چانه است . این فرورفتگی را می توان به راحتی با تزریق بوتاکس رفع کرد. گاها این فرو رفتگی در اثر بریدگی و جراحت چانه ایجاد شده که با تزریق ژل و پرکننده ها ترمیم خواهد شد. لازم به ذکر است که ترکیبی از مواد پرکننده صورت و نورومودلاتور برای درمان برخی بیماران بسیار موثر خواهد بود.

چگونه بوتاکس به رفع چال چانه کمک می کند؟

بوتاکس می تواند در ارسال  پیام های عصبی به عضلات اختلال ایجاد کند که این امر باعث بی حسی و غیر فعال شدن عضلات خواهد شد.

هزینه ی تزریق بوتاکس به چانه چقدر است؟

هزینه بوتاکس بسته به ناحیه تزریق و میزان ان متفاوت خواهد بود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مدت ماندگاری بوتاکس چه مدت است؟

نتایج مطالعات نشان می دهد که تفاوت در سیستم متابولیسم افراد منجر به عکس العمل های مختلف به مواد تزریقی می شود، در هر صورت، نتایج این درمان بین ۴ تا ۶ ماه ( به طور متوسط) ماندگاری دارد.

لازم به ذکر است که قبل از انجام هر نوع تزریق و درمان با پزشک معالج خود مشورت کرده تا از مزایا و معایب آن اگاهی کسب کنید.

روش دیگر تزریق چربی یا انواع فیلرها برای پر کردن ناحیه فرو رفته است که روشی سریع و مناسبی خواهد بود .

و نهایتا روش جراحی :

مراحل روش جراحی فرم چانه

این جراحی تحت بی هوشی کامل بیمار انجام خواهد شد و فرد نیازمند به بستری بیشتر از یک روز در بیمارستان نخواهد بود. این جراحی با ایجاد برش در داخل دهان یا زیر چانه (که روش انتخابی به مهارت جراح دارد) انجام شده و  در صورتی که در این آن، نیاز به جایگذاری پروتز در داخل چانه باشد، قبل از قرار دادن پروتز، بافت استخوان و چانه از یکدیگر جدا می شود و در فضای خالی به وجود آمده پروتز چانه قرار می گیرد. در صورتی که برش در ناحیه زیر چانه ایجاد شود، از بخیه های جذبی برای متصل کردن پوست چانه استفاده خواهد شد.لازم به ذکر است که بهترین نوع پروتز چانه که از انواع دیگر کم خطر تر است، پروتز های سیلیکونی است.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مشکلات جراحی فرم چانه

در صورت عمل جراحی پر کردن چال چانه ، ممکن است بیمار در روزهای ابتدایی پس از انجام عمل، مقداری ورم را در ناحیه چانه خود مشاهده نماید که این مشکل پس از چند روز برطرف خواهد شد. همچنین در دو هفته اول باید غذاهایی مصرف شود که کمتر نیاز به جویدن داشته باشند.

  • ورم ناشی از عمل زیبایی فرم چانه پس از ۶ هفته رفع خواهد شد.
  • درد ناشی از این عمل نیز بعد از ۲ روز ساکت خواهد شد.

با تشکر دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

One thought on “پر کردن چال چانه

  1. س اثماریان - مارس 5, 2021 در 6:16 ب.ظ

    با سلام چند مدت پیش عمل چال بر روی گونه با بخیه انجام دادم اما الان بشکل یه چروک دیده میشود راه ترمیم و یا ازبین بردن ان چیه ایا با بوتاکس و یا ژل مشکل حل میشود؟

    پاسخ

پاسخ

4 × 4 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک