info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

هر چه در واحد زمان به جلو پیش می رویم با تکنولوژی هایی رو به رو می شویم که ما سلف ما حتی فکر به وجود آمدن آن ها در مخلیه خود راه نمی دانند.

اگر فردی در گذشته با مشکلات زیبایی پا به این دنیا می نهاد، باور عموم ترجیح تقدیر بر تغییر بود. اما امروزه این جمله با تمام پهنا و وسعت خود رخت بربسته و دیگر خبری از تقدیر غیر قابل تغییر در میان نیست.

اگر بخواهیم از تکنولوژی های فرارونده در تمامی حوزه ها بگذریم، نمی توان از پیشرفت علوم پزشکی به راحتی چشم پوشی کنیم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علوم پزشکی جراحان به کمک انسان شتافته اند تا زندگی مملو از اعتماد به نفس و چه بسا عاری از بیماری را به آن ها عرضه کنند. یکی از این جراحی ها، جراحی بینی است که کشور ما ایران از جمله سرآمدها در این حوزه اس تو به جد می توان گفت از دسته کشور هایی است که این جراحی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

با این وجود افرادی که هستند که به دلیل محدودیت های مادی قادر به انجام این جراحی نیستند. هزینه این جراحی از مطب به مطب دیگر با نواسانان فاحشی مواجه است آیا می دانید دلیل این مسئله چیست؟

ما در ادامه این مقاله به نکاتی که در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار است می پردازیم. به شما پیشنهاد می کنیم قبل ازانتخاب جراح خود ابتدا درباره هزینه واقعی این جراحی اطلاع کسب کنید:

دلایل تاثیر گذار برهزینه  جراحی بینی

نوع بینی

اولین و شاید مهمترین علت در تاثیرگذاری بر هزینه جراحی بینی نوع بینی افراد است. همانطور که می دانید بینی از دو نوع خارج نیست، یا بینی گوشتی است و یا استخوانی، البته شق سومی هم وجود خواهد داشت که مابین این دو نوع بینی است و آن بینی است که نه فاکتور های بینی گوشتی داراست و نه بینی استخوانی.

هر کدام از این دو نوع بینی جراحی مخصوص به خود را می طلب که در میزان هزینه جراحی بینی تاثیر گذار است.

برای مثال هزینه جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی قدری بیشتر است، به دلیل اینکه این بینی به دلیل ساختار گوشتی ای که دارد ریسک جراحی بیشتری خواهد داشت و افراد با حساسیت های دو چندان به سراغ جراحی این نوع بینی می روند. علاوه بر این، این جراحی برای جراحان نیز با سختی بیشتری همراه خواهد بود. این نکته حائز اهمیت است که افرادی با بینی گوشتی باید در انتخاب بهترین جراح بینی وسواس به خرج داده و بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک را برای این جراحی بیابند.

نوع جراحی بینی

افراد با اهداف گوناگونی به سراغ جراحی بینی می روند. به عبارت دیگر هدف فرد از اینکه برای زیبایی جراحی بینی را انتخاب می کند با به جهت درمانی قطعا  در هزینه های جراحی موثر است.

یقینا می دانید که جراحی هایی که به منظورزیبایی صورت می گیرد مشمول استفاده از بیمه های درمانی نبوده و فرد باید خود تمام هینه های جراحی را پرداخت کند.

اما اگر بیمار به دلایلی نظیر پولیپ بینی، یا انحراف بینی و حتی مشکلات خواب برای جراحی بینی به جراح مراجعه کند، می تواند از مزایای بیمه درمانی خود بهره مند شود.

روش انجام جراحی بینی

روشی که در جراحی های بینی استفاده می شود، می تواند دلیل دیگری در نوسانات هزینه جراح یینی باشد.

جراحان برای جراحی بینی از دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته استفاده می کنند.

که انتخاب هر یک از این روش ها اصول خود را داشته و هزینه متفاوتی را به بیماران تحمیل می کند. در اینجا لازم است بیان کنیم جراحی بینی بسته به دلیل امکان دسترسی محدود به ساختار بینی فرد، مورد استقبال جراحان واقع نشده و کمتر از این جراحی استفاده می کنند. این در حالی است که مراجعین به دلیل کمتر بودن جای بخیه راغب به انجام این روش هستند. اما ویژگی مذکور در جراحی بینی باز نبوده و جراح با برداشت کامل پوست روی بینی می تواند این جراحی رابه طور مطلوب تری به انجام رساند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام و آگاهی از هزینه جراحی بینی با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تخصص جراح بینی

اگر توجه کرده باشید جراحانی که این جراحی را انجام می دهند با توجه به نوع تخصص ­­شان جراحی بینی رابا تعرفه های متفاوتی انجام می دهند. بنابراین جراحانی که متخصص جراحی پلاستیک باشند با جراحانی که فوق تخصص جراحی پلاستیک هستند این جراحی را با هزیه متفاوتی انجام خواهند داد و پر واضح است که جراحی بینی که توسط فوق تخصص جراحی پلاسیک صورت گیرد هزینه بالاتری نیزخواهد داشت.

مهارت و شهرت جراح بینی

با این حال ممکن است فردی با در نظر داشتن تمامی فاکتور هایی که در هزینه جراحی بینی موثر است، زمانی که به جراحان مختلف با یک تخصص مراجعه می کند باز هم با تعرفه های متفاوت رو به رو شود. در اینجاست که باید فاکتور تجربه و مهار جراح را در نظر بگیرید. جراحانی که در رزومه خود جراحی های بینی فراوانی دارند، قطعا نسبت به جراحان کم تجربه از مهارت بالایی برخوردارند، لذا ارئه هزینه بیشتر از سوی آن ها دور از ذهن نخواهد بود.

دیگر فاکتورهای موثر در هزینه جراحی بیینی

از دیگر عواملی که می تواند هزینه جراحی بینی را تحت الشعاع خود قرار دهد عبارت اند از:

  • هزینه بیمارستان
  • هزینه بیهوشی
  • هزینه های دارو های قبل و بعد از جراحی

یک نکته مهم

افرادی که جراحی بینی را انجام داده باشند و به دلایل مختلفی بخواهند جراحی بینی ترمیمی انجام دهند، باید توجه داشتند باشند هزینه این نوع جراحی ها اگر توسط جراج خود فرد صورت گیرد و یا توسط جراح دیگر هزینه متفاوتی خواهد داشت.

سخن پایانی

باید بگوییم متقاضیان جراحی زیبایی بینی می بایست صرف نظر از هزینه جراحی بینی به دنبال بهترین جراح پلاستیک باشید که دچار عوارض احتمالی پس از جراحی نشوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

15 − 8 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک