info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

همانطور که می دانید تناسب اندام و زیبایی ظاهری برای بسیاری از افرادی که از اضافه وزن رنج می برند بسیار مهم است زیرا با از بین رفتن چربی و پوست های اضافی به اندامی ایده آل و جذاب می رسند. در این حالت برای رسیدن به این شرایط از انواع روش های مختلف جراحی و غیر جراحی کمک می گرند. حال آن که با توجه به تاثیر بیشتر عمل های جراحی زیبایی شکم بیشتر از سایر روش ها مورد استقبال قرار گرفته است. عمل لیپوماتیک هم یکی از همان جراحی های محبوب در زمینه زیبایی شکم است که امروزه با توجه به مزایای منحصر به فرد و عارضه کمتری که در پی دارد از میان جراحی های زیبایی شکمی برگزیده می شود.

بر اساس آمار های به دست آمده تا کنون روز به روز بر تعداد متقاضیان انجام آن نیز افزوده می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد مباحثی پیرامون جراحی لیپوماتیک و مراقبت های بعد از لیپوماتیک مطالبی جمع آوری و در اختیارتان قرار دهیم.

توضیحی مختصر از عمل جراحی لیپوماتیک

همانطور که در مبحث پیشین ینز بدان اشاره شد، در حال حاضر عمل جراحی لیپوماتیک یکی از بهترین و جدید ترین عمل های زیبایی شکمی است که در از بین بردن چربی های موضعی بسیار موثر واقع شده است. نقطه ی تمایز این جراحی نسبت به سایر عمل های زیبایی شکمی عوارض و خطرات بسیار کم آن می باشد. به طور یکه خطر آمبولی کردن فرد در آن بسیار پایین و در موارد نادر است. حال چنانچه تمامی اقدامات قبل و بعد از عمل را به خوبی رعایت کنید دیگر از همان عوارض بسیار محدود آن نیز مصون می مانید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

به طور کلی جدی گرفتن موارد مراقبت های قبل و بعد از هر نوع عمل جراحی می تواند شانس موفقیت آمیز بودن آن عمل را بیشتر کند. این گونه با رعایت مواردی بسیار ساده می توانید بهترین عمل جراحی زیبایی شکمی را تجربه کنید. پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید:

گن بستن بعد از عمل لیپوماتیک

گن پوشیدن بعد از اتمام عمل جراحی لیپوماتیک فوائد فراوانی دارد و ضروری است زیرا باعث جلوگیری از بروز تورم و التهاب و هم چنین بهبود کانتور و زخم محل جراحی می شود.

برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

در ابتدا بهتر است بدانید چاقی هنگامی بروز پیدا می کند که سلول های چربی زیر پوست حجیم می شوند، حال در عمل جراحی لیپوماتیک سلول های چربی جمع شده زیر پوست را کاهش می دهند به طوری که لاغری اتفاق می افتد. اما از لیپوماتیک نمی توان به عنوان روشی دائمی یاد کرد، زیرا سلول های چربی باقی مانده در زیر پوست قابلیت تکثیر و تورم دارند و می توانند چربی های اضافی را مجدداٌ در خود ذخیره کنند.

نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک

یکی دیگر از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک همان نحوه خوابیدن بعد از عمل است که اهمیت فراوانی دارد، با رعایت نکاتی بسیار کوچک تاثیر شگرفی در روند بهبودی بعد از عمل بر جای می گذارد.  نحوه خوابیدن به گونه ای است که پا ها بالاتر از سطح بدن قرار بگیرند تا قسمت های محل جراحی فشاری وارد نشود. لازم به ذکر است که می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر و حتی در مورد طرز خوابیدن تان یز از پزشک تان مشورت و دستورالعمل بگیرید.

باید افزودکه تا چند روز بعد از بعد از عمل جراحی از نشستن های طولانی مدت در روی صندلی خودداری کنید و تا می توانید به صورت دراز کشیده استراحت کنید.

خارش پوست بعد از لیپوماتیک

این که تا مدتی بعد از عمل احساس خارش در روی پوست محل مورد نظر داشته باشید امری بسیار طبیعی است و جای برای نگرانی وجود ندارد.

فعالیت های بدنی بعد از لیپوماتیک

باید در نظر داشته باشید که بعد از اتمام عمل جراحی لیپوماتیک تا مدت ها بعد نمی توانید هر گونه فعالیت سنگین و نیمه سنگین را انجام دهید چرا که ممکن است در روند بهبودی و نتیجه حاصله از عمل تاثیر منفی داشته باشد. البته که می توایند فعالیت های سبک مثل انجام کار های روزمره خوردن و خوابیدن و کمی هم راه رفتن داشته باشید این کار باعث جلوگیری از  بروز علائم آمبولی و یا همان لخته شدن خون در بدن می شود. حتی در روز های اولیه استراحت تان م یتوانید پاهایتان را به آرامی ماساژ دهید تا جریان خونرسانی بهبود یابد.

استحمام کردن

آن دسته از کسانی که از مزایای عمل جراحی لیپوماتیک بهره مند شده اند می توانند بنا بر نظر و دستور پزشک خود حداکثر تا ۳ روز بعد از عمل به صورت سرپایی و سبک حمام کنند و نواحی بدن خود را به جز همان قسمت های برش خورد ه محل جراحی را بشویند. دقت کنید که بخیه های محل جراحی تان با آب برخوردی نداشته باشند.

رژیم غذایی

تا مدت طولانی از مصرف نمک خودداری کنید و حدالامکان انواع ویتامین و پروتئین ها را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

در پایان اینکه

حدودا دو ماه زمان می برد تا شما به عنوان فردی که عمل جراحی لیپوماتیک را با موفقیت پشت سر گذاشته اید بتوانید به تمامی فعالیت های عادی و روزمره خود بازگردید و حتی بر اساس پژوهش های انجام شده تویط محققین زمان مشاهده نتایج اصلی به ۳_ ۶ ماه بعد از اتمام عمل جراحی موکول می شود. پس در همان هنگام انتظار رسیدن به نتیجه دلخواه را نداشته باشید. هم چنبن برای کسب نتیجه مطلوب خود می توانید از بهترین جراح لیپوماتیک در تهران کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

19 − 16 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک