info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه 

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه 

افتادگی سینه می تواند علت های متفاوتی داشته باشد که از جمله آن: کاهش فوری وزن و افزایش سن را می توان نام برد. همه می دانیم که سینه زیبا، سینه است که دارای فرم زیبا و در اصطلاح سر بالا و سفت باشد. اما این ویژگی ها عمدتا با افزایش سن از بین خواهد رفت.

افرادی که دارای اضافه وزن هستند بیشترین متقاضیان جراحی لیفت سینه را تشکیل می دهند و شاید بیش از نارضایتی از بزرگی شکم از داشتن سینه های بزرگ رنج می برند، البته تمام افراد چاق دارای سینه های بزرگ نیستند.

گروهی دیگر از افراد نیز به علت اینکه با جراحی های شکم از جمله لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی انجام می دهند به عنوان جراحی مکمل از لیفت سینه نیز استفاده می کنند.

در ادامه این مقاله  با توجه به تجربه  فوق تخصص جراحی پلاستیک امیر رضا معتبر به نکاتی پیرامون لیفت سینه خواهیم پرداخت. اگر متقاضی چنین جراحی ای هستید خواندن این مطلب را از دست ندهید:

چرا لیفت سینه؟

افزایش سن: همانطور که اشاره شد، از عمده علت های افتادگی سینه اقزایش سن است.

بارداری و شیردهی:  پر واضح است که در هنگام بارداری به علت فعال شدن غدد شیر دهی سایز سینه افزایش یافته و پس از اتمام شیردهی فرم سینه با حالت قبلی خود قدری متفاوت خواهد شد.

کاهش ناگهانی وزن:  با کاهش وزن شکل و ظاهر سینه تغییر خواهد کرد، که در نیتجه آن، پوست سینه کشیده شده و محتوات آن انسجام خود را از دست می دهند که باعث شل شدگی سینه می شود، افرادی که به دلیل کاهش وزن افتادگی سینه پیدا کرده اند می توانند از جراحی زیبایی پروتز سینه استفاده کنند.

ژنتیک: گروهی از افراد نیز به صورت ژنتیکی دچار افتادگی سینه هستند و یا به صورت ژنتیکی سینه های بزرگی دارند، که درصدد انجام جراحی لیفت سینه بر می آیند.

جراحی لیفت سینه

نکته لازم به ذکر در این زمینه انواع مختلف جراحی لیفت سینه است، که پروسه انتخاب را برای متقاضیان راحت تر می کند. از جمله آن می توان موارد زیر را نام برد:

 • لیفت هلالی سینه ( برش در هاله سینه در افتادگی های خفیفی تا متوسط)
 • لیفت  سوراخ کلید ( در صورت عدم استفاده از پروتز با افتادگی متوسط )
 • لیفت لنگری سینه ( دارای سه خط برش و در صورت افتادگی شدید)
جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه

مکانیزم جراحی لیفت سینه

در این جراحی ابتدا با قلمی که نواحی برش را با آن ترسیم می کنند، قسمت هایی که باید برش داده شود را مشخص می کنند. در مرحله بعد با ایجاد بیهوشی قسمت های اضافی پوست و نوک سینه را برداشته و پس از آن به قسمت جدید و بالاتر انتفال می دهند. اگر بیمار علاوه بر انجام لیفت سینه متقاضی پروتز سینه نیز باشد می توان این دو جراحی را به صورت هم زمان انجام دهد. در این صورت جراح از نواحی برش در لیفت سینه برای جایگذاری پروتز استفاده خواهد کرد.

مراقبت های بعد از جراحی سینه

 • تغییر حالت خوابیدن به پشت
 • قرار دادن بدن به سمت بالا در هنگام خواب
 • اجتناب از رابطه جنسی
 • خودداری از بلند کردن اجسام سنگین  و ایجاد فشار به سینه ها
 • قرار نگرفتن در معرض نور خورشید
 • همراه کردن فردی با خود در هنگام استحمام
برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام جراحی لیفت سینه   با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

عوارض جراحی لیفت سینه

به یاد داشته باشید که هرگونه جراحی، چه در زمینه زیبایی و چه در زمینه درمانی می تواند عوارض و خطرات زیادی را به همراه داشته باشد، که جراحی لیفت سینه نیز از آن مستثنی نیست. از این رو با انتخاب بهترین جراح پلاستیک در این زمینه و سرچ جراح لیفت سینه خوب می تولنید نتیجه مطلوبی را از این جراحی انتظار داشته باشید. بنابراین در انتخاب جراح خوب وسواس به خرج دهید. اما از جمله عوارض احتمالی این جراحی می توان موارد زیر را نام برد:

 • خطرات بیهوشی
 • هماتوم و یا لخته شدن خون
 • ابتلا به عفونت
 • امکان جراحی مجدد
 • نامتقارن شدن سینه
 • سرووم یا تجمع مایع در سینه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

11 + دو =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک