info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

مراقبت‌های بعد از پروتز سینه

مراقبت‌های بعد ازپروتز سینه

شاید افراد زیادی را دیده باشید که سینه آنها دارای فرم زیبایی است و اعتماد به نفس زیادی در مورد اندام خود دارند. اما این فرم زیبا از کجا می‌آید؟ این افراد چه کارهایی را انجام داده تا سینه خوش فرم‌تری داشته باشند؟ اگر حدس شما انجام عمل پروتز سینه است، بله درست است. اما پروتز سینه دقیقا چیست و چگونه انجام می‌شود؟ در ادامه اطلاعات مختصر و مفیدی را در مورد این عمل پرطرفدار می‌خوانید.

پروتز سینه

عمل پروتز سینه از عمل‌های بسیار پرطرفدار در بین افراد است که جهت برطرف کردن نقص‌های سینه به کار می‌رود. سالانه افراد زیادی این عمل را انجام می‌دهند که معمولا دارای نتیجه رضایت بخشی برای آنها است. این عمل توسط ایجاد برش در نقاط مختلف سینه و کار گذاشتن پروتز مورد نظر در آن انجام می‌شود.

پروتز-سینه-دکتر-معتبر

اهداف عمل پروتز سینه

معمولا افرادی سراغ این عمل می‌روند که از کوچکی سینه رنج می‌برند و احساس خوبی نسبت به این مساله ندارند، اما موارد دیگری نیز وجود دارند که در اتخاذ این تصمیم برای افراد دخیل هستند. از جمله این موارد می‎توانیم به بد فرم بودن شکل سینه که نامتقارن بودن آن است، از دست دادن سینه به دلیل بیماری سرطان و دیگر بیماری‌های سخت، افتادگی سینه و از دست رفتن فرم سینه به دلیل شیردهی، بالا رفتن سن و یا کاهش وزن شدید اشاره کنیم.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام  پروتز سینه   با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

انواع پروتز سینه

انتخاب پروتز مورد نظر بستگی به بافت سینه فرد داشته که با مشورت با پزشک مورد نظر می‌توان راجع به آن تصمیم گیری کرد. پروتزهایی که برای کاشت در سینه افراد به کار برده می‌شوند معمولا از نوع ظاهری در دو نوع سینه اشکی و سینه گرد هستند و از لحاظ جنس و مواد نیز به پروتز سینه آب نمکی و پروتز سینه ثابت تقسیم می‌شوند.

معایب و مزایای عمل پروتز سینه

مانند تمام جراحی‌های زیبایی این عمل نیز معایب و مزایای مخصوص به خود را دارد که بهتر است در مورد آنها بدانید. به جا ماندن جای بخیه از دسته مواردی است که معمولا افراد را آزار می‌هد، همچنین عفونت و خونریزی می‌توانند فرد تازه حراجی کرده را تهدید کنند. جابه‌جایی پروتز، قرار گرفتن نادرست پروتز در نتیجه نا متقارن بودن آنها، پارگی پروتز، تاخیر در روند بهبودی زخم‌ها، تاثیر داروی بیهوشی و غیره را هم می‌توان از عوارض این عمل دانست. اما این عمل اگر به درستی انجام شده و فرد مراقبت‌های لازم بعد از عمل را انجام دهد و همچنین اگر توسط بهترین پزشک جراح پلاستیک صورت گیرد، می‌تواند مزایای مفیدی برای فرد داشته باشد و او را تا مدت زیادی راضی نگه دارد. مزایایی که این عمل دارد، زیبایی فرم سینه‌ها، سفت‌تر شدن سینه‌های آویزان و افزایش اعتماد به نفس در فرد است.

مراقبت‌های بعد از عمل پروتز سینه

بعد از این عمل فرد باید از یکسری دستور‌العمل‌ها جهت بهبود یافتن پیروی کرده تا این روند سریع‌تر صورت گیرد، از این رو دکتر امیررضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک توصیه می‌کند که فرد تازه جراحی کرده به هنگام خواب، از خوابیدن بر روی سینه و به پهلو اجتناب کند و آنتی بیوتیک‌هایی که برای جلوگیری از عفونت توسط پزشک تجویز می‌شود را سر وقت استفاده کرده و در صورت درد نیز از مسکن استفاده کند، همچنین فرد باید در ۲۴ ساعت اول شخص دیگری را در کنار خود داشته تا او را در انجام کارهای شخصی و روزانه یاری کند. بیمار باید سوتینی تحت عنوان سوتین طبی را به مدت یک ماه پوشیده تا سینه‌ها در بهترین حالت ممکن قرار گرفته و فرم بگیرند، این سوتین‌ها در اصل به عنوان پانسمان برای فرد عمل می‌کند. در مورد استحمام نیز فرد باید در نظر داشته باشد که۴۸ ساعت زمان نیاز دارد تا بتواند به راحتی حمام کند، به شرطی که محل برش زیاد دستکاری نشود. رعایت رژیم غذایی برای این فرد نیز ضروری است، به این صورت که در دو سه روز اول بعد از عمل شخص باید از رژیم غذایی سبک مانند سوپ و غذاهای آب‌پز استفاده کرده و از مایعات نیز استفاده کند. استعمال سیگار نیز می‌تواند برای فرد بسیار مضر باشد. از بلند کردن اجسام سنگین نیز باید پرهیز شود. ماساژ روزانه بخیه‌‌‌ها نیز می‌تواند روند بهبود را تسریع کنند.اگر متقاضی این جراحی هستید می توانید با تحقیق درباره بهترین دکتر پروتز سینه نتیجه ایده آلی را بعد از این عمل دریافت کیند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشد داشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک) عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک