info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

لیپوساکشن شکم و پهلو

لیپوساکشن شکم و پهلو

در بین قسمت های مختلف بدن، داشتن اندامی زیبا در قسمت شکم بسیار برای خانم ها و آقایان مهم می باشد. از لحاظ آناتومی بدنی شکم نیز از پر چالش ترین بخش بدن است که افراد با انجام جراحی های مختلف مانند لیپوساکشن به درمان چاقی و یا رسیدن به تناسب اندام خود اقدام می کنند.

تعریف آناتومی بدنی شکم

شکم حفره ای در قسمت پایین بدن می باشد که شامل دیافراگم پایینی، روده ها ، معده و سایر ارگان های گوارشی می باشد. گاهی در این تعریف حفره های لگنی نیز جای می گیرد. شکم نیز به بخش های بیرونی نیز اشاره می شود که  تناسب اندام افراد را تحت شعاع قرار می دهد.

لیپوساکشن شکم و پهلو

طبقه بندی چربی های شکمی برای لیپوساکشن

چندین روش برای طبقه بندی چربی های شکمی که بخواهند فرد را تحت جراحی لیپوساکشن قرار دهند وجود دارد که این طبقه بندی با توجه به سطح دیواره شکمی به روش زیر تقسیم می شود:

  • شکم بالا یا ناحیه اپی گاستریک
  • پایین شکم
  • منطقه پریمیبولی
  • منطقه کمر
  • منطقه آخر شامل ناحیه پریمبیلیال یا بین شکمی (بین شکم بالا و پایین)
برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی
 به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص لیپوساکشن شکم و پهلو با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

همچنین چربی های ناخالص زیر پوستی ناحیه شکمی را می تواند با توجه به حجم چربی تقسیم بندی که شامل چربی های ناحیه کمری، زیر شکمی و بین شکمی تقسیم کرد. چربی های شکمی زیر پوستی هستند یعنی به زیر پوست و سطح عضلات دیواره شکمی متصل هستند.

در افراد بسیار لاغر نیز جراحی لیپوساکشن شکم و پهلو نیز انجام می شود. در این افراد به دلیل داشتن لایه فیبر پوششی ورقه ای مقدار چربی کمی وجود دارد. با افزایش میزان چربی، چربی بر روی این لایه ها شروع به انباشته شدن می کند و دیواره ای به صورت نوار دور شکم ایجاد می شود.

در برخی از افراد چربی های اضافی بدن بیشتر از چربی های زیر پوستی است که میزان این نوع از چربی ها با افزایش سن نیز افزایش پیدا می کند.

در افرادی که برای انجام لیپوساکشن شکم و پهلو اقدام می نمایند باید چربی های این قسمت ها بررسی شود تا نوع لیپوساکشن نیز معین شود. زیرا ممکن است چربی های اضافی بدن پهلو ها را هم درگیر کرده باشد و نیاز به لیپوساکشن پهلو و شکم با هم باشد.

اقداماتن قبل از لیپوساکشن شکم و پهلو

برای انجام لیپوساکشن شکم و پهلو نیاز است تا آزمایشات و اقدامات اولیه انجام شود تا کاندید جراحی لیپوساکشن شوید.

همچنین انجام برخی از آزمایشات برای حین جراحی است تا از سلامت بدن برای انجام جراحی و رسیدن به نتیجه مطلوب اطمینان حاصل شود.

نحوه انجام لیپوساکشن شکم و پهلو

میزان وسعت چربی و تراکم چربی در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل بعد از بررسی های جراح پلاستیک سطح کافی و مورد نیاز برای لیپوساکشن مشخص می شود.

برای انجام این نوع از جراحی زیبایی، فوق تخصص جراح پلاستیک با توجه به شرایط  بیمار و میزان جراحی لازمه بر روی فرد، به دو روش بی هوشی کامل و بی حسی فرد را آماده جراحی می نماید.

بی حسی موضعی بیشتر برای خارج کردن چربی های اضافی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که فرد نیاز به جراحی های بیشتر  کشیدن پوست و جا به جای عضلات شکمی داشته باشد باید بی هوشی انجام شود.

https://liposuction101.com/liposuction-textbook/chapter-31-abdomen/

مقالات مرتبط زیر را نیز می توانید بخوانید

جراحی لیپوساکشن 

ابدومینوپلاستی 

پیکرتراشی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

2 × پنج =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک