info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

فرم دادن به باسن برای رفع افتادگی آن

همانطور که می دانید زیبایی جز جدایی ناپذیر زندگی انسان ها است و فطتا به دنبال بهتر شدن هستند به خصوص خانم ها که هر چه بهتر و جذاب تر دیده شدن برای شان اهمیت بسیار بالایی دارد که اتفاق بسیار زیباییی است که فردی به ظاهر خود اهمیت می دهد و نشان از علاقه و تعهد به خود است.

یکی از بهترین عمل های زیبایی در اندام خانم ها جراحی لیفت باسن است که با کمک چند برش کوچک و بهرمندی از بهترین جراح پلاستیک در تهران به جذابیت منحصر به فردی دست پیدا می کنند.

جراحی لیفت باسن چیست؟

باسن معمولاً برای خانم ها مشكل ایجاد می كند زیرا این مناطق بیشتر از سایر اعضای بدن چربی جمع می كنند و باعث ناراحتی جسمی می شوند. بعضی اوقات، رژیم ها ممکن است بی اثر باشند و حتی تمرینات هم راه حلی ندارند. بنابراین، لیفت لگن یکی از بهترین راه حل ها برای لگن نرم تر، نازک تر و مجسمه سازی شده است. این جراحی برای خانم ها مانند: آقایان انجام می شود، اما باسن عضوی از بدن است که زنان به راحتی چربی بیشتری نسبت به مردان دارند.
لیفت باسن یک نوع جراحی است که برای از بین بردن افتادگی پوست و بافت های چربی جمع شده در اطراف باسن طراحی شده است. این یک تغییر شکل مشخص تر از کمر به ران ها با منحنی های متناسب تر است.

جراحی لیفت باسن چگونه انجام می شود؟

معاینه قبل از عمل مهم است تا جراح سایه و هم چنین کیفیت پوست شما را بررسی کند و سپس روش مناسب را برای تأمین نیازها و انتظارات واقع بینانه شما تعیین کند.
جراحی لیفت باسن تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و تقریباً دو ساعت طول می کشد. جراح شروع به علامت گذاری مناطق تحت درمان می کند که به شناسایی بافت های چربی برای برداشتن در سطح کمر کمک می کند.
در حین جراحی، جراح دو برش خوب ایجاد می کند و کانول ساکشن را تا چربی استخراج شده وارد می کند. در برخی موارد، لیفت لگن را می توان با لیپوساکشن ترکیب کرد و نتایج کانتورینگ پیشرفته با تغییر شکل دقیق را ارائه داد. هنگامی که جراح پلاستیک برداشتن بافت اضافی را به پایان رساند، پوست سالم باقی مانده را سفت می کند.
در ابتدا، جای زخم قابل مشاهده است اما با گذشت زمان از بین می رود. در واقع، آن ها در سطح کشاله ران قرار دارند. اگر لیفت لگن به تنهایی محقق شود، بیمار فقط دو زخم جانبی خواهد داشت که به راحتی می تواند زیر لباس پنهان شود.
ران و باسن لیفت شامل از بین بردن افتادگی پوست و بافت چربی در این منطقه با جراحی است.
عواملی مانند: افزایش و کاهش وزن، افزایش سن و آفتاب باعث افتادگی و شل شدن بافت ران و باسن می شوند.
با این جراحی ها، بافت های روی پاها و باسن کشیده شده و به صورت کانتور قرار می گیرند. عمدتا این عمل ها برای نتیجه بهتر با لیپوساکشن ترکیب می شوند. به روشی مشابه ابدومینوپلاستی پوست شل و بافت چربی ران و باسن به شکل بیضوی برداشته می شود. این مناطق سفت شده و به شکل صاف در می آیند. خط زخم شکل گرفته است. در این خط اسکار در ناحیه کشاله ران پنهان است، در لیفت باسن خط زخم در بالای استخوان ران، در طرف جانبی بدن، زیر بیکینی قرار دارد.
به طور کلی این عمل ۲-۳ ساعت طول می کشد.

قبل از جراحی لیفت باسن

در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد که ممکن است جراح به بیمار ارائه دهد:
• ترک سیگار و استفاده از محصولات نیکوتین برای دو هفته قبل و بعد از جراحی ضروری است، زیرا کیفیت و خاصیت ارتجاعی پوست را از بین می برد.
• هم چنین نوشیدن الکل یک هفته قبل و بعد از جراحی لیفت باسن ممنوع است زیرا در داروهای بیهوشی تداخل ایجاد می کند. علاوه بر این، دو هفته قبل از جراحی باید از مصرف داروهایی مانند: کوکائین، ماری جوانا، همراه با محصولات حاوی آسپرین و ایبوپروفن خودداری شود. در واقع، این محصولات ممکن است باعث بیهوشی و جراحی شوند.
• توصیه می شود روزانه دو هفته قبل از موعد مقرر، مولتی ویتامین مصرف کنید. بیماران باید در مورد داروهای فعلی خود به جراح اطلاع دهند. در مورد خانم ها، آن ها باید یک ماه قبل از جراحی، قرص های جلوگیری از بارداری را متوقف کنند تا عوامل خطر ترومبوز وریدی را کاهش دهند. هم چنین خوردن یا نوشیدن هر چیزی هشت ساعت قبل از جراحی ممنوع است.

بعد از جراحی لیفت باسن

• بیماران باید با جراح صحبت کنند تا درباره توصیه های مراقبت بعد از عمل مانند: نحوه مراقبت از محل جراحی خود پس از جراحی لیفت باسن، نحوه برداشتن بخیه ها، زمانی که می توانند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند و هم چنین می توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند.
• هر زمان که بیماران باسن خود را در معرض نور آفتاب قرار می دهند، یک ضد آفتاب SPF15 توصیه می شود.
• بیمار باید سوالات مربوط به استفاده از داروها را بپرسد. در حقیقت، متخصص پلاستیک ممکن است به شما پمادی بدهد که روی اسکارها یا داروهای خوراکی مصرف شود تا عفونت کمتر شود.

اثرات جانبی بعد از جراحی

• بیمار مقداری التهاب و قرمزی را تجربه می کند.
• بی حسی موقتی
• احساس درد و تورم می تواند رخ دهد.
• گاهی ممکن است عفونت و حداقل خونریزی رخ دهد.
• جراح برای تسکین درد به بیمار مسکن تجویز می کند.
• دوره نقاهت بعد از لیفت باسن متفاوت است، بسته به میزان چربی و پوست برداشته شده ممکن است بیشتر یا کمتر باشد. بیمار حداقل یک ماه لباس فشاری می پوشد که به حداقل تورم و تسهیل بهبود کمک می کند.
• بیشتر بیماران بسته به کارشان می توانند بعد از یک هفته کار خود را از سر بگیرند.
• بعد از سه تا چهار هفته، بیماران می توانند به کارهای عادی خود برگردند.
• پس از آن دوره، آن ها متوجه کاهش قابل توجه تورم می شوند و نتایج نهایی خود را مشاهده می کنند.

نتایج حاصل از عمل لیفت باسن

نتیجه نهایی را می توان پس از ده ماه ارزیابی کرد. این زمان لازم برای تنظیم مجدد پوست به شکل جدید باسن و بالغ شدن کامل جای زخم ها است. پس از جراحی، در صورت عدم تغییر در وزن، نتیجه طولانی مدت خواهد بود.
بنابراین بیماران باید برای حفظ وزن ثابت و جلوگیری از کشش پوست با انجام ورزش و حفظ رژیم غذایی سالم از سلامتی و سبک زندگی روزمره خود مراقبت کنند.

۳ نکته مهم در خصوص جراحی لیفت باسن با برش

• معاینه اول باید با دقت توسط پزشک انجام شود.
• شما باید اطلاعات دقیق در مورد پرونده پزشکی خود را به پزشک خود بدهید.
• تجزیه و تحلیل شما در مورد آلرژی های دارویی، داروهای مورد استفاده، سابقه پزشکی و حساسیت های دارویی باید مشخص شود.

خلاصه مطلب
همانطور که در مباحث پیشین نیز به طور کامل به توضیح و تفسیری در مورد چگونگی انجام این عمل و روش های مورد استفاده در آن پرداختیم شما مخاطبین عزیز نیز باید در این خصوص تحقیقات کامل را انجام دهید تا در بهترین نتیجه ممکن را دریابید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

چهار + پانزده =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک