info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

همانطور که می دانید برای لاغری و کوچک کردن ناحیه شکم و پهلو انواع و اقسام روش های جراحی و غیر جراحی وجود دارد که بر اساس شرایط هر فردی که به اندازه فرم و تناسب اندام و مزایای منحصر به فردی که دارند انتخاب و انجام می شوند، این گونه دیگر جای نگرانی از بابت چاقی و اضافه وزن وجود ندارد و به راحتی می توانید به رویا های خودتان جامه عمل بپوشانید و تناسب اندام داشته باشید. لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی از جمله روش های رایج جراحی زیبایی شکم به حساب می آیند که همینطور روز به روز بر تعداد متقاضیان انجام آن نیز افزوده می شود. هم اینک به منظور افزایش سطح آگاهی و دانش پزشکی شما مخاطبین عزیز قصد داریم در مورد فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید:

گزیده ای از لیپوماتیک شکم

لیپومایتک یکی از همان روش های زیبایی و تناسب اندام است که در مبحث پیشین از آن یاد شد، نوعی روش جراحی با حداقل میزان تهاجم است به دلیل همین ایمن بودن آن است که استقبال زیادی از این روش می شود، در این روش با استفاده از ابزار های مخصوصی که لوله ی کانولا نام دارد، این دستگاه از طریق یک برش بسیار کوچکی وارد بدن می شود و به محض ورود باعث تخریب بافت های چربی در آن ناحیه می شود و سپس چربی های شکسته و اضافی را تخلیه می کند. لازم به ذکر است: عده ای بسیاری از افراد بعد از اتمام این عمل جراحی چربی های استخراج شده را برای استفاده در دیگر نواحی بدن که نیاز به تزریق چربی دارند استفاده می کنند.

انجام لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است؟

در نظر داشته باشید لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که دچار چاقی موضعی همراه با میزان زیادی از چربی های شکمی هستند، در این حالت لیپوماتیک کمک می کند چربی ها کمی نرم تر و بعد به راحتی از طریق یک لوله به بیرون رانده شوند. البته این کار با دقت و اصول پیشرفته ای انجام می شود که به همین منظور تخصص، تجربه و تبحر بالای جراح را می طلبد.

تعریفی از ابدومینوپلاستی

در عمل جراحی ابدومینوپلاستی چربی و پوست های اضافی از طریق برشی در ناحیه زیر شکم تخلیه می شوند، به طوری که از خطر برش زیر شکم به محل بالاتری از بالای پوست پیوند داده می شود. البته که نگران نباشید این خطر برش به مرور زمان محو خواهد شد و تاثیری چندانی بر روی زیبایی ظاهری اندام تان بر جای نمی گذارد. اغلب افرادی که حاملگی های متعدد و لاغری شدیدی را تجربه کرده اند از روش ابدومینوپلاستی بهره مند می شوند.

فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

در ابتدا می توان گفت تفاوت اصلی که میان این رو روش وجود دارد در نوع عملکرد روش ها و هدف انجام آن ها است، زیرا لیپوماتیک برای چاقی های موضعی و ابدومینوپلاستی برای بهبود وضعیت شکم های بزرگ و آویزان انجام می شود. علاوه بر آن ابدومینوپلاستی صرفاٌ برای از بین بردن چربی های اضافی ناحیه شکم کاربرد دارد، اما لیپوماتیک برای سایر اندام های بدن مانند: بازو، ران، پهلو، غبغب، نیز مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین در عمل لیپوماتیک لیفت بیشتری بر روی پوست انجام می شود و این در حالی است که در ابدومینوپلاستی با برداشته شدن حجم زیادی از چربی ها خاصیت لیفت و جمع شوندگی امکان پذیر نیست. این گونه می فهمیم ابدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک؟!

عوارض لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

بهتر است بدانید به طور کلی هر عمل جراحی عوارضی را به صورت نادر و احتمالی در پی دارد، حال آن که عمل جراحی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی هم از این قاعده مستثنی نیستند. خطراتی که پس از اتمام عمل جراحی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی ممکن است ایجاد شود عبارت اند از: تورم، کبودی، نرسیدن به نتیجه دلخواه، آسیب به سلول های عصبی بدن، عدم تقارنف بی حسی، نکروز، تجمع مایعات در زیر پوست، واکنش آلرژیک به دارو های بیهوشی و بی حسی، البته در نظر داشته باشید در صورتی که توسط بهترین متخصص و جراح پلاستیک انجام شود، تا حد زیادی از بروز چنین آسیب های جلوگیری می شود.

هزینه لیپوماتیک

در ابتدا بهتر است بدانید بسیاری از عمل های زیبایی تحت پوشش شرکت های بیمه قرار نمی گیرند و این گونه افراد موظف هستند تمامی مبالغ این هزینه ها را از پس انداز مالی خود استفاده کنند به همین منظور نیاز به برنامه ریزی بودجه ای است که تا بتوان به خوبی از پس هزینه ها برآمد. برای سهولت در کار شما فاکتور های موثر در محاسبه هزینه ها را در اختیارتان قرار می دهیم که عبارت اند از:

  • دستمزد و ویزیت مطب جراح که بنا به میزان تخصص، تجربه و شهرت وی تعیین می شود.
  • هزینه لوازم و مواد مورد استفاده در عمل
  • نوع بیمارستان محل جراحی و تعداد روز های اقامت در بیمارستان
  • بسته به شرایط فیزیکی و حجم جراحی متفاوت خواهد بود.
برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.  

کلام آخر

همانطور که در مباحث پیشین هم بدان اشاره شد، برای دست یابی به نتیجه مطلوب باید از بهترین جراح پلاستیک در تهران کمک گرفت. این گونه دیگر جای نگرانی از نتایج عمل باقی نمی ماند. بیشتر بخوانید: تفاوت جراحی لیپوساکشن با لیپوماتیکپیکرتراشی لیپوساکشن شکم و پهلو 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

2 × 3 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک