info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

علائم شروع پیری صورت

آیا می خواهید بدانید راز ماندگاری و جوانی افراد در چیست؟

بسیاری از کسانی که چهره ای جذاب و جوانی دارند که شما بر آن ها رشک می برید باید بدانید که آن ها ازانواع روش های مختلفی در جهت حفظ طراوت پوستی خود کمک می گیرند و با اهمیت بر این موضوع پوستی سالم و شاداب دارند. البته که شما هم می توانید در هر سنی که هستید از این راز های موفقیت جویا شوید و با پیگیری های مداوم به آن دست یباید در این حین لازم به ذکر است که کار بسیار سختی نیست و کافی است در همان ابتدا علائم پیری را با کمک مطالعات فراوان خود بشناسید و بعد در جهت رفع آن بر آیید. در ادامه بهتر است بدانید که پوست های جوان و زببا به نظر می رسند در حقیقت همان خاصیت کشسانی خود را به خوبی حفظ کرده اند و هم چنین فرآیند تولید کلاژن پوستی آن ها به خوبی پیش رفته اما زمانی که این خاصیت به مرور زمان از بین برود سر و کله پیری هم به مرور پیدا می شود.

به طور کلی، علائم پیری در تمام لایه های پوست بروز می کند. بنابراین، هر لایه پوست به مرور تغییر کرده و در نهایت، پیری به صورت چین و چروک نمایان می شود. لازم به ذکر است انجام عمل جراحی لیفت صورت با کمک جراحی متبحر می تواند شما را به حس جوانی بازگرداند.

چین و چروک پا کلاغی گوشه چشم

چین و چروکی گوشه خارجی چشم ها اولین نشانه های پیری پوست است. این چین و چروک معمولا در اواسط دهه ۲۰ زندگی هر فرد پدیدار شده و با گذر زمان و عدم رعایت موارد مراقبتی بیشتر و بیشتر می شوند.

چین و چروک های پوست

چین و چروک در حقیقت همان خطوط ریز و درشتی هستند که روی پوست در اثر بالا رفتن سن و یا عارضه پیری زودرس، ایجاد می شوند. علاوه بر این، کشیدن سیگار، محیط سخت و آلوده، استرس، کاهش وزن ناگهانی و وراثت ممکن است باعث بروز آنها شود.

پوست خشک

پوست مرطوب تان ممکن است ناگهان خشک و زبر شود که این نشانه پیری پوست است. با گذر عمر، پوست توانایی سابق را در تولید چربی طبیعی نداشته و نمی تواند آن را مثل گذشته صاف و مرطوب نگه دارد.

افتادگی پوست

افتادگی پوست به دلیل کاهش خاصیت کشسانی آن رخ می دهد. عامل دیگر این است که پوست، برخی از اجزای مرطوب کننده خود را از دست می دهد.

تغییر رنگ پوست

عوامل زیادی از جمله افزایش سن باعث تغییر رنگ پوست می شوند. تغییر هورمونی نیز باعث افزایش تولید ملانین شده و رنگ پوست را تیره می کند.

همچنین استرس، آفتاب سوختگی و اشعه خورشید نیز باعث تغییر رنگ پوست می شود. این تغییر رنگ ها معمولا در نواحی صورت، بازوها و دست ها قابل مشاهده است.

گردن بوقلمونی

پوست گردن نسبت به دیگر جاهای پوست بدن، ظریف تر و نازک تر می باشد به همین دلیل، با افزایش سن، زودتر خاصیت کشسانی خود را از دست داده و باعث بروز مشکلی به نام ” گردن بوقلمونی” می شود.

سیاهی زیر چشم ها

کمبود چربی و کلاژن باعث بروز سیاهی دور چشم ها می شود. این مساله با افزایش سن نیز بیشتر شده و پوست نازک این ناحیه را تیره تر می کند.

پلک های افتاده

با کاهش خاصیت کشسانی پوست اطراف چشم، پلک ها دچار افتادگی می شوند که در نهایت در صورت افزایش این حالت نیاز به انجام عمل بلفاروپلاستی دارند.

زیر چشم ها

گریه کردن زیاد، مصرف مشروبات الکلی، کمبود خواب و واکنش های حساسیتی باعث پف زیر چشم ها می شود.

 نکته نهایی

برای اینکه بتوانید پوستی جوان و شاداب داشته باشید از بهترین جراح پلاستیک در تهران کمک بگیرید این گونه روند پیری تان را تعویق می اندازید و هم امر باعث افزایش اعتماد به نفس و ارتباطات اجتماعی می شود البته علاوه بر آن نیز مزایای دیگری را برای شما به همراه دارد.

جهت ردیافت مشاوره از دکتر امیر رضا معتبر در خصوص جوانسازی پوست می توانید از طریق راه های زیر ارتباط برقرار کنید:

صفحه اینستاگرام

شماره تلفن:  تماس:۲۶۶۴۵۸۴۱

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

17 − هفت =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک