info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

دیگر گوش هایتان را پنهان نکنید

دیگر گوش هایتان را پنهان نکنید

اگر خانم هستید و مجبورید در محافل و مهمانی ها موهایتان را باز نگه دارید تا گوش هایتان معلوم نشود این مطلب را بخوانید.اصولا  آقایان از این عارضه رنج بیشتری برده چرا که راه های کمتری برای پنهان شدن گوش هایشان  وجود دارد.

جراحی زیبایی گوش

گوش هم به مانند دیگر اجزای صورت بخاطراینکه بیشتر در معرض دید است می تواند برای زیباتر به نظر رسیدن حائز اهمیت باشد. اگر فکر می کنید گوشهایتان ازسرتان دور است شما به اتوپلاستی یا همان جراحی زیبایی گوش احتیاج دارید.

در ادامه این مقاله از توضیحات دکتر امیررضا معتبر فوق تخصص جراح پلاستیک بهره مند می شوید.

چگونگی جراحی زیبایی گوش

جراحی اتوپلاستی نوعی جراحی پلاستیک است که بعد از بررسی چگونگی نوع ایراد گوش، پزشک متخصص برای اجرای جراحی تکنیک خاصی را انتخاب خواهد کرد، معمولا دو روش برای این جراحی وجود دارد:

 • برش از پشت گو ش
 • برش در داخل چین های گوش

در هردو مورد پزشک با برش دادن یکی از نواحی مورد نظر، پوست و غضروف اضافه را برداشته و در انتها ناحیه برش را بخیه می زند.

 اتوپلاستی به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

 • اتوپلاستی برای کودکان بعد از سن ۵ سال و برای بزرگسالان با در نظر گرفتن برخی موارد انجام خواهد شد مانند:
 • متقاضی سیگاری نباشد.
 • فرد سالم بوده و هیچ گونه بیماری نداشته باشد.
 • اگر فرد دارای سابقه پزشکی است باید آن را با پزشک معالج درمیان بگذارد.
 برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت اتوپلاستی با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مراقبت های قبل از اتوپلاستی

 • شخصی که این جراحی را انجام می دهد باید توجه داشته باشد از ۲ تا ۶ هفته قبل از عمل از اسپرین استفاده نکند و هرگز الکل نخورده و دخانیات استعمال نکند.
 • همچنین از مصرف داروهای گیاهی از چند هفته قبل از جراحی اجتناب کند.
 • متقاضی این جراحی باید قبل از جراحی موهای خود را تمیز کرده و آن ها را مرتب کند

مراقبت های بعد از اتوپلاستی

 • زمان این عمل ۲ ساعت تخمین زده می شود. بعد از جراحی گوش ها پانسمان شده و با توجه به نوع بخیه می توانید برای باز کردن پانسمان از پزشک مشورت بگیرید.
 • در زمان داشتن پانسمان باید مراقب باسید به روی گوش ها نخوابید و از فشار وارد کردن به آنها جلوگیری کنید. همچنین می توانید برای مراقبت بیشتر از هدبند شل استفاده کنید.
 • در صورت داشتن درد برای استفاده از مسکن با پزشک خود مشورت کنید.

هزینه جراحی اتوپلاستی

 در ارتباط با هزینه جراحی اتوپلاستی نمی تواند مبلغ مشخصی را ذکر کرد چرا که با توجه به روش استفاده شده در جراحی، تخصص و تجربه پزشک هزینه عمل متغییر خواهد بود.

مزیت های جراحی اتوپلاستی

شاید بتوان گفت این جراحی زیبایی اگر منجر به کم شنوایی و آسیب به شنوایی فرد نشده باشد در قدم اول از لحاظ روحی و از نظر اعتماد به نفس در بیماران موثر است تاثیرگذارخواهد بود. همانطور که گفته شد پنهان کردن گوشها به دلیل این بیماری ممکن است برای بیماران سخت ویا حتی غیرممکن باشد، پس اولین مزیت می تواند متوجه شرایط روحی بیمار باشد. اما اگر بیماری به دلیل غضروف اضافی باشد، ممکن است باعث مختل شدن شنوای بیمار نیز شود که با این عمل حل خواهد شد و صدای اطراف برا ی بیمار واضح تر می شود. باید توجه داشته باشید که اتوپلاستی زمانی بی خطر خواهد بود که توسط متخصص انجام شود.

برخی از مقالات مرتبط دکتر امیر رضا معتبر 

لیفت پیشانی 

جراحی پروتز چانه

تزریق چربی با نانوفت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

2 × دو =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک