info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

جراحی ترمیمی بینی

یکی از انواع جراحی های بینی که برای بسیاری از زنان و مردان انجام می شود جراحی ترمیمی بینی است. در واقع این جراحی با هدف بهبود و رفع تمامی مشکلاتی انجام می شود که یا در طی جراحی اولیه بینی ایجاد شده است و یا این که از ابتدا بوده اما در روند جراحی اولیه رفع نشده است.

جراحی ترمیمی بینی یا جراحی ثانویه از حساس ترین عمل هایی است که مهارت و توانمندی پزشک جراح در انجام آن حرف اول را می زند.

در این مقاله می خواهیم که نکاتی مهم و ضروری را در خصوص این جراحی در اختیار شما قرار دهیم.

 توضیحاتی از دکترمعتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی را در مورد عمل رینوپلاستی ثانویه 

جراحی ترمیمی بینی چگونه انجام می شود؟

روند جراحی ترمیمی بینی همچون جراحی اولیه است. در این جراحی با توجه به مشکلاتی که ایجاد شده است پزشک برنامه جراحی را طراحی می کند. در واقع در مواردی که مشکلاتی هم چون صدادار شدن تنفس ایجاد شده باشد پزشک تلاش می کند که روند جراحی در جهت بهبود عملکرد تنفس باشد و عواملی که سبب اختلال درروند تنفس شده اند را برطرف کند.

یا در شرایطی که بینی به اندازه کافی کوچک نشده است با ایجاد برش هایی خاص به بهبود سایز کلی بینی می پردازد.

بهترین زمان برای انجام جراحی ترمیمی چه زمانی است؟

بهترین جراح ترمیمی بینی توصیه می کند که برای انجام عمل ترمیمی باید یکسال صبر کنید. زیرا که در این مدت محل جراحی اولیه بینی به طور کامل بهبود نیافته است و انجام جراحی مجدد می تواند مشکل ساز باشد.

از سوی دیگر نیز نتیجه نهایی جراحی بینی بعد از یکسال قابل مشاهده خواهد بود. به همین جهت بسیاری از افراد بعد از این که نتیجه را مشاهده می کنند از انجام عمل ترمیمی بینی منصرف می شوند. بنابراین بهتر است که این یکسال را پشت سر بگذارید تا عمل ترمیمی با موفقیت زیاد و بدون مشکل انجام شود.

مزایای جراحی ترمیمی بینی

  • برداشت قوز روی بینی اگر در طی جراحی اولیه برداشت نشده باشد
  • بهبود وضعیت تنفسی اگر در روند جراحی اولیه در عملکرد تنفسی اختلال ایجاد شده است
  • بهبود افتادگی نوک بینی در شرایطی که بینی افتادگی پیدا کرده است
  • نازک کردن پل بینی اگر پهنای آن در جراحی اولیه به درستی کوچک نشده است
  • در مواردی نتیجه ظاهری بینی بعد از عمل بینی اولیه به شکل خوکی می شود. با رینوپلاستی ثانویه می توان این فرم را تغییر داد.

جراحی ترمیم بینی

اهمیت انتخاب جراح بینی برای عمل بینی ثانویه

به دلیل حساسیت ویژه ای که جراحی ترمیمی بینی دارد باید در هنگام انتخاب جراح نهایت را باید داشته باشد. حتما به جراح بینی ای مراجعه کنید که:

  • دارای دانش و تخصص عمیق در زمینه انجام جراحی ترمیمی
  • برخوردار از مهارت و توانمندی زیاد در خصوص پیاده سازی دانش تئوریک در عمل
  • برخوردار از کارنامه کاری قابل قبول

بنابراین جراحی که این ویژگی ها را داشته باشد می توانید به موفقیت نتیجه جراحی امیدوار باشید.

هزینه جراحی ترمیمی

قیمت عمل بینی ثانویه از مهم ترین دغدغه هایی است که افراد دارند. اما باید گفت این هزینه متغیر است و نمی توان تعرفه ثابتی برای آن تعیین کرد. در مواردی که جراحی ترمیمی به جهت حساسیت زیاد مراجعه کننده انجام شود پزشک برای این جراحی ثانویه نیز دستمزد خود را دریافت می کند اما در مواردی که انجام جراحی ناشی از بی دقتی های جراح باشد دستمزد دریافت نمی شود بلکه هزینه های بیمارستانی و مواد بیهوشی لازم در روند جراحی پرداخت می شود.

به طور کلی اگر برای جراحی ترمیمی بینی به همان جراح اولیه مراجعه کنید هزینه جراحی توافقی تعیین خواهد شد.

اما در صورتی که جراح دوم با جراحی اول مختلف باشند هزینه ها به طور کامل باید پرداخت گردد.

نتیجه گیری

در این مقاله مهم ترین موضوعاتی که در زمینه عمل ترمیمی بینی وجود داشت را در اختیارتان قرار دادیم. یکی از توصیه هایی که در آخر خواهیم آورد این است که از میزان وسواس هایتان نسبت به نتیجه ای که در طی جراحی اولیه جراحی حاصل شده است بکاهید. در مواردی که پزشکان متوجه می شوند مراجعه کننده دلایل قانع کننده ای برای تکرار جراحی ندارد و حساسیت بی جهتی دارد از قبول جراحی امتناع می کنند. در این موارد جراحان تلاش می کنند که با ارائه بهترین مشاوره ها و راهنمایی از خطرات جراحی ترمیمی آنها را آگاه سازند تا تصمیمی دقیق تر و آگاهانه تر بگیرند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

شانزده + 11 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک