info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

تفاوت مینی لیفت با لیفت کامل صورت

تفاوت مینی لیفت با لیفت کامل صورت

وقتی صحبت از لیفت صورت به میان می آید اولین چیزی که به ذهن خطور می کند کشیدن پوست صورتی است که به شدت دچار افتادگی شده و همچنین دارای شل شدگی های بسیاری در ناحیه گلو و غبغب است. قطعا سنی که برای این صورت در نظر خواهید گرفت بالای ۶۰ سال خواهد بود. اما آیا این افتادگی ها و خطوط گذر زمان تنها در ای سن خودنمایی می کند؟

آیا این امکان وجود دارد که در سنین پایین تر برای داشتن پوستی زیبا جراحی کم تهاجم تری را تجربه کرد؟ اغلب کسانی که در پی جوانسازی پوست خود هستند این نکته را فراموش می کنند که امکان جراحی در تمامی سنین وجود دارد و حتما نباید برای جراحی خاص منتظر گذشت سن از محدوده مشخصی بود.

لیفت صورت یکی از جراحی های جوانسازی صورت است. این جراحی برای افرادی مناسب است که در میانگین سنی ۵۰ تا ۶۰ هستند، اما این نوید را باید بدهیم که افراد در سنین ۴۰ تا ۵۰ سال نیز می توانند با استفاده از جراحی مینی لیفت صورت جوانی دوباره را بازیابند و منتظر گذر زمان برای جراحی کامل لیفت صورت نباشند.

در ادامه با توجه به نکاتی که دکتر امیررضا معتبر فوق تخصص جراح پلاستیک بر می شمارد، به بررسی جراحی مینی لیفت صورت و تفاوت آن با جراحی کامل صورت می پردازیم:

جراحی مینی لیفت صورت

این جراحی به دلیل برخورداری از میزان برش کمتر نسبت به جراحی لیفت کامل صورت جایگاه مطلوبی میان متقاضیان جوان دارد. با این جراحی می توان به حداکثر جوانسازی صورت دست یافت مضاف بر اینکه این جراحی کم تهاجم بوده و مدت زمان کوتاه تری را در انجام جراحی به خود اختصاص می دهد.

در ارتباط با نوع بی هوشی این جراحی باید بگوییم که جراحی مینی لیفت صورت نیاز به بی هوشی عمومی نداشته و می توان آن را با بی حسی موضعی انجام داد. در نتیجه فرد پس از انجام آن نیاز به بستری شدن نخواهد داشت.

لیفت صورت و گردن

به طور کل دو روش عمده در حوزه جوانسازی صورت وجود دارد:

  • لیفت کامل صورت
  • مینی لیفت صورت

نکته حائز اهمیت در جراحی لیفت صورت این است که متقاضیان این جراحی باید بدانند، این امکان وجود ندارد که مینی لیفت صورت را جایگزین لیفت کامل صورت کنند. همانطور که اشاره شد مینی لیفت صورت مخصوص افرادی است که در سنین ۴۰ تا ۵۰ سال قراردارند، افرادی که پوست صورتشان شل شدگی مختصری و کمی داشته و قسمت های پایین صورت ریزش بسیاراندکی مشاهده می شود و همچنین خطوط خنده و اخم عمیق نشده است. متقاضاین با این شرایط پوستی می توانند کاندید جراحی مینی لیفت صورت باشند. در نهایت باید اشاره کنیم بیمار ایده آل برای مینی لیفت صورت بیماری در سنین بالای ۴۰ سال و علائم مختصر پیری است.

اما افرادی که شل شدگی پوست بسیار داشته و یا در ناحیه گردن افتادگی قابل توجه دارند مناسب جراحی مینی لیفت صورت نیستند واین جراحی نتایج مطلوبی را برای آن ها به ارمغان نخواهد آورد.

میزان برش در جراحی مینی لیفت صورت

برش ها در حاشیه مو و در کنار گوش ایجاد شده، که بعد از ۳ الی ۴ ماه قابل رویت نخواهد بود. این نکته قابل تامل است که هیچ گونه جای نگرانی از مشخص بودن اسکار ها وجود ندارد، اگر که این جراحی توسط بهترین جراح پلاستیک و بهترین تکنیک انجام شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام و آگاهی از چگونگی جراحی  مینی لیفت  صورت  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

عوارض جراحی مینی لیفت صورت 

  • میزان عفونت، خونریزی و آسیب عصب در این روش بسیار کم بوده و این مورد نیز بسته به تجربه و مهارت پزشک است.
  • میزان کبودی ناشی از جراحی مینی لیفت صورت کم بوده و حتی قابل شناسایی نیست.

جراحی های مکمل با جراحی مینی لیفت صورت

اگر جراحی این تشخیص را بدهد که بیمار در ناحیه لب و یا پلک می تواند اقدامی جهت زیباسازی انجام دهد ، می تواند در حین جراحی مینی لیفت صورت از جراحی پلک و یا جراحی سانترال لب بهره مند شود. علاوه بر این پزشک می تواند با تزریق چربی با تزریق چربی روش نانوفت تاثیر شگرفی در جوانسازی  صورت ایجاد کند. لازم به ذکر است که تمامی این جراحی ها تاثیرات به سزایی در جوانسازی داشته به صورتی که  سن افراد را میانگین ۵ تا ۱۰ سال کمتر نشان می دهد.

مراقبت های بعد ار جراحی مینی لیفت صورت

مراقبت بعد از جراحی مینی لیفت صورت به مانند خود جراحی بسیار آاسان و مختصر است و مراقبت منحصر به فردی را در بر نمی گیرد، بیماران بعد از ۴۸ ساعت می تواند به فعالیت ها روزمره خود بازگردند و حتی فعالیت ورزشی را آغاز کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

یک × 1 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک