info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

تزریق ژل

تزریق ژل

ژل یکی از متداول ترین و محبوب ترین فیلرهای پوستی است. در کل فیلرهای پوستی شامل کلاژن، هیالورونیک اسید و … برای جوانسازی صورت به کار می روند. تزریق ژل برای کاهش چین و چروک ها و از بین بردن جای اسکار یا افزایش حجم لب ها به کار می رود. با افزایش سن و سال پوست چروکیده می شود و به دلیل جاذبه زمین دچار شل شدگی یا افتادگی می شود. اشعه آفتاب و حرکت دادن ماهیچه های صورت ( خندیدن، جویدن و اخم کردن)  جزء دو عامل اصلی پیری پوست هستند.

فیلرهای صورت موقتی هستند و پس از مدت زمان مشخصی توسط بدن جذب می شوند. بنابراین فیلرها راه حل دائمی برای جوانسازی صورت نیستند و بعد از مدت زمان مشخصی نیاز به تکرار دارند.

تزریق ژل

تزریق ژل

انواع مختلف ژل

انواع مختلفی از ژل لب وجود دارد که برای اهداف مختلفی طراحی شده اند. برخی از ژل های لب برای کاهش چین و چروک پوستی هستند و برخی دیگر از ژل های لب برای افزایش حجم لب ها هستند. یک پزشک با تجربه قادر به انتخاب ژل مناسب برای هدف مشخص می باشد. فیلرهای صورت به افزایش حجم فرورفتگی های صورت کمک می کند. در مناطقی از صورت که کلاژن و چربی کم تری دارد، شاهد چین و چروک پوستی هستید که در این موارد می توان با توجه به سن بیمار و میزان چین و چروک، بهترین نوع ژل را انتخاب کرد تا ماندگاری بهتری داشته باشد.

با افزایش سن، صورت شروع به کاهش حجم و افتادگی می کند که این مورد ظاهر نازیبایی برای فرد به وجود می آورد. با تزریق ژل هیالورونیک اسیدهایی مانند رستیلین و ژوودرم به زیر پوست می توان حجم از دست رفته را باز گرداند و ظاهر جوان تری به پوست داد.

در مواردی که فرد قصد افزایش حجم لب ها را دارد می توان با تزریق ژل به لب ها حجم متناسبی داد. در برخی موارد لب ها متقارن نیستند و یا لب بالا و پایین عرض برابری ندارند. در این موارد با تزریق ژل به لب ها می توان ظاهر لب ها را متناسب کرد.

فیلر صورت ژوودرم

این نوع فیلر از ژل هیالورونیک اسید ساخته شده است. ژوودرم ماده ای است به طور طبیعی که در پوست وجود دارد و باعث حجم دادن به پوست و هیدراته کردن آن می شود. ژوودرم به اصلاح موقتی چروک های پوستی شدید می پردازد. این ماده از آلرژن ساخته شده است.

فیلر صورت رستیلین

این ماده غیر حیوانی و نوعی ژل قابل تجزیه است که از ترکیب هیالورونیک اسید ساخته شده است. این ماده بافتی نرم دارد که به حجم پوست می افزاید و با ایجاد برش های کوچکی در پوست، به اصلاح چین و چروک های اطراف لب ها و چشم ها می پردازد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک ، ترمیمی و جراح زیبایی
با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مدت زمان تزریق فیلرهای پوستی و عوارض جانبی آن ها

متوسط زمان مورد نیاز برای تزریق فیلرهای پوستی حدوداً ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است. البته این مدت زمان بستگی به نواحی مورد نیاز برای تزریق فیلر دارد. شایع ترین عارضه جانبی فیلر ها شامل موارد زیر است:

  • واکنش آلرژیک
  • کبودی محل تزریق ژل
  • بی حسی
  • قرمزی موقتی
  • تورم
  • درد و حساس شدن
  • تغییر رنگ موقتی

این روش عوارض جانبی موقتی دارد و این مشکلات باعث محدود شدن فعالیت های روزمره فرد نمی شوند. با این حال تا ۲۴ ساعت اولیه از فعالیت های شدید ورزشی و گرمای بیش از حد در ناحیه خودداری شود.

منبع : https://www.facialesthetics.org/patient-info/facial-esthetics/wrinkle-treatment/facial-fillers-injections/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

3 × 5 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک