info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

تخلیه چربی بوکال و ایجاد جوانسازی صورت

تخلیه چربی  بوکال و ایجاد جوانسازی صورت

شاید با شنیدن عبارت جوانسازی پوست صورت اولین گزینه های درمانی را تزریق ژل و تزریق چربی و یا انجام جراحی لیفت صورت بدانید، اما آنچه از دیرباز به عنوان یکی از موثرترین راه های جوانسازی صورت به شمار می آمده، تخلیه چربی دهانی و یا تخلیه چربی بوکال است. بنابراین افرادی که خواستار ایجاد جوانسازی صورت هستند، ممکن است از سوی فوق تخصص جراح پلاستیک این گزینه درمانی را دریافت کنند.

اگر می خواهید درباره این روش اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می کنیم خواننده نوشتار پیش رو باشید:

چربی بوکال چیست؟

چربی بوکال ساختاری مجزا در میان عضلات صورت است که برداشت آن منجر به افزایش برجستگی گونه ها می شود، در واقع موجب تشدید ایجاد ظاهری مثلثی در صورت خواهد شد.

تخلیه چربی دهانی چیست؟

این روش ایجاد جوانسازی پوست را با عناوین متفاوتی معرفی می کنند از جمله تخلیه چربی بوکال، Buccal fat pad removal Bichatectomy.

در این روش با برداشتن چربی بوکال هدف فرم دهی و اصلاح صورت و باریک کردن آن است. تمرکز این این گزینه درمانی بر قسمت میانی صورت یعنی میت فیس صورت و قسمت های زیر گونه است. زمانی که چربی های زیر گونه برداشته می شود شکل و ظاهر گونه برجسته تر و زیبا تر خواهد شد.

این شیوه برای بیمارانی که صورت های گرد و توپر و یا به اصطلاح افرای که قسمت میانی صورت آن ها بسیار پر است انجام خواهد شد. در واقع با این جراحی صورت گرد با برداشت چربی دهانی به شکل صورتی با ظاهر مثلثی و زاویه دار تبدیل می شود.

زمانی که چربی بوکال خارج می شود، گونه و استخوان های فکی بیش از پیش نمایان خواهند شد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

روش انجام تخلیه چربی بوکال

این روش به عنوان روشی ساده در جراحی های صورت به شمار می آید. این روش اگر به صورت منفرد و بدون انجام دیگر جراحی های زیبایی صورت گیرد، با بی حسی موضعی انجام خواهد شد. اما در صورت ترکیب با سایر اعمال جراحی نیازمند استفاده از بیهوشی عمومی خواهد بود.

محل برش در این جراحی داخل دهان بوده، بنابراین هیچگونه آثاری ناشی از بخیه روی صورت دیده نمی شود.

در این جراحی پس از تزریق بی حسی بر  نواحی مشخص برشی یک سانتی متری در ناحیه شیار بوکال در قسمت دنده مولار اول تا دوم درناحیه فک بالا ایجاد می شوده و گونه به سمت خارج کشیده می شود به همین ترتیب از سمت خارج گونه فشار وارد خواهد شد. با این جراحی چربی مازاد دهانی به بیرون راه پیدا می کند.

نکته حائز اهمیت در این مورد این است که جراح باید از برداشت بیش از حد چربی اجتناب کند، چراکه برداشت افراطی موجب ایجاد گودرفتگی در صورت می شود. بنابراین برداشت همان میزان بیرون زدگی چربی کفایت خواهد کرد. میزان چربی برداشت شده باید به میزان ۲٫۵ تا ۵ سی سی متغیر باشد.

پس از سوزاندن قاعده چربی با کوتر و هموستاز، محل برش بسته شده و ادامه جراحی در محل مقابل صورت خواهد گرفت .

عوارض تخلیه جراحی دهانی

در اغلب مطالعاتی که روی این روش انجام شده در خصوص عوارض جانبی، ممکن است برخی عوارض ناچیز به وجود آید که از قرار زیر است:

  • تجمع خون در ناحیه جراحی
  • بروز عفونت
  • آسیب به مجرای بزاقی
  • آسیب به عصب صورت

لازم به ذکر است که دو مورد اول از جمله عوارضی است که در صورت بروز بعد از سپری کردن دوره نقاهت از بین خواهد رفت. اما درباره دیگر عوارض باید بیان کنیم که تا کنون از این عوارض نادر گزارشی وجود نداشته است.

به یاد داشته باشید احتمال بروز این عوارض به میزان بسیاری بستگی به انجام آن توسطبهترین فوق متخصص جراح پلاستیک خواهد داشت. بنابراین می توانید با انتخاب بهترین جراح پلاستیک از بروز چنین عوارضی جلوگیری کنید.

میزان ماندگاری تخلیه چربی صورت

شاید این پرسش برای شما مطرح شود که آیا پس از برداشت چربی این نواحی امکان بازگشت آن وجود خواهد داشت؟

در پاسخ باید بیان کنیم که تا کنون درباره آثار بلند مدت این جراحی تحقیقات قطعی به عمل نیامده است. اما ممکن است با تخلیه این نواحی، در سنین میانسالی و پیری محل برداشت چربی دچار گودرفتگی شود.

نتیجه جراحی

نکته بعدی در خصوص نتیجه نهایی جراحی است که باید اشاره کنیم مشاهده نتیجه بعد از چند هفته پس از جراحی و با کاهش تورم امکان پذیر است.

در افرادی که از جراحی صورت به شکل لیفت استفاده کرده اند، اغلب از بیرون زدگی ناحیه جول شکایت دارند که این عوارض ناشی از برگشت چربی بوکال است که راه اصلاح آن انجام جراحی تخلیه بوکال خواهد بود.

مراقبت های بعد از جراحی تخلیه چربی بوکال

  • استفاده از آنتی بیوتیک های خوراکی برای مدت ۵ تا ۷ روز
  • استفاده از مسکن برای ۴۸ ساعت
  • استفاده از دهانشویه برای ۳ روز کفایت خواهد کرد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

نکته پایانی

اگر برای ایجاد جوانسازی صورت و کاهش چربی ناحیه بوکال مصمم هستید، بهتر است قبل از اقدام به این جرحی با بهترین جراح پلاستیک مشورت کنید.

شما می توانید با دریافت اطلاعات کامل درباره عوارض و مزایای این روش انتخابی مطمئن داشته باشید.

با تشکر دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

10 − 3 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک