info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

بهترین زمان عمل بینی

بهترین-فصل-برای-عمل-بینی

همیشه این سوال در ذهن افراد به وجود می آید که آیا برای جراحی بینی نیز باید زمان خاصیت انجام داد تا بهترین نتایج را داشته باشد یا نه! البته که این جراحی می تواند در هر زمانی انجام شود، گرچه می تواند برای هر فردی، فصل خاصی بهترین زمان برای وی باشد. البته باید بدانید که اکثر جراحی ها اوایل بهار و پاییز انجام می شوند. برای این جراحی، افراد باید اطلاعات خود را بالا ببرند تا بدانند که بهترین زمان عمل جراحی برای آن ها چه زمانی است و مراقبت های پس از عمل بینی به چه صورتی است. در این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای جراحی بینی چه موقع است؟

با انتخاب بهترین جراح بینی که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد، می تواند از استرس افراد در خصوص تغییر شکل بینی بکاهد. اما با دغدغه و استرس بالا بهتر است در این شرایط هیچ تصمیم مهمی مانند عمل بینی گرفته نشود. در صورتی که تغییر بزرگی در زندگی تان رخ داده و یا دچار بحران عاطفی شده اید بهتر است جراحی بینی را به تعویق بیندازید.

چنانچه مشکلات عاطفی و بحران آن شدید، بهتر است این جراحی را به تعویق بیندازید. همچنین در صورت داشتن مشکلات خانوادگی، این دوره را برای چنین جراحی هایی انتخاب نکنید. بهترین زمان انجام این جراحی، زمانی است که به تعادل و آرامش ذهنی برسید و دیگر مسائل و بحران های بیرونی بر تصمیم های شما تاثیر نگذارد. به این ترتیب درصد پشیمانی بعد از عمل بینی به حداقل می رسد.

بهترین فصل برای عمل بینی، چه فصلی است؟

فصلی که بهتر است جراحی بینی انجام شود، چنان اهمیتی ندارد و در هر فصلی می توان این جراحی را انجام داد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر فصلی، مراقبت های مربوط به خودش را در پی دارد. اگر فردی در فصلی، آلرژی های مربوط به آن را داشته باشد، بهتر است در آن فصل جراحی بینی نداشته باشد و زمانی آن جراحی را انجام دهد که آلرژی کم تری داشته باشد و یا حداقل قابل کنترل باشد.

اغلب افراد ترجیح می دهند که دوره ی نقاهت جراحی بینی خود را در تعطیلات نوروزی بگذرانند. این زمان بهترین زمان جهت بهبودی است تا بتوانند کامل استراحت کنند. ممکن است برخی اوقات به فکر انجام جراحی زیبایی بینی در یک کشور خارجی باشید. در این مورد نیز، دانستن بهترین فصل برای جراحی بینی در کشور مورد نظر می تواند بسیار مفید باشد.

بهار و تابستان، بهترین فصل عمل بینی

عمل زیبایی بینی معمولا در فصول بهار و تابستان انجام می شود. در فصل بهار مردم به این دلیل خواستار جراحی بینی هستند، که می خواهند با تغییرات ظاهری صورت به استقبال فصل تابستان روند. همچنین فصل بهار، بهترین دما را جهت این جراحی به همراه دارد، که دوران بهبودی آن نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است.

فصل-بهار-یا-تابستان؟

برای دانشجویان و دانش آموزان نیز،فصل بهار بهترین فصل جراحی بینی است، چرا که از تعطیلات بهار برای شروع ترم جدید استفاده می کنند. همچنین افراد ساکن ایران می توانند از تعطیلات نوروز برای استراحت پس از جراحی بینی استفاده کنند بدون اینکه در برنامه کاری یا تحصیلی آنها اختلالی ایجاد شود.

تعطیلات تابستانی نیز برای دانشجویان، دانش آموزان و معلمان به دلیل زمان کافی برای بهبودی، بهترین زمان برای جراحی است.همچنین می توانید در این فصل برای انجام عمل بینی خود در خارج از کشور برنامه ریزی کنید زیرا تابستان زمان ایده آلی برای سفر است. گرمای تابستان در طول دوره ریکاوری مشکلی ایجاد نخواهد کرد به شرط این که نکاتی را رعایت کنید. نکات مربوط به جراحی بینی در بهار و تابستان شامل موارد زیر است:

آلرژی فصلی

یکی از بزرگ ترین ایرادهای فصل بهر، داشتن آلرژی برخی افراد است. در فصل بهار، مواد آلرژی زا در هوا افزایش می یابد، بسیاری از افراد به شکوفه ها و گل ها حساسیت دارند. این امر بهبودی را برای بیمارانی که ممکن است آلرژی فصلی داشته باشند دشوار می کند. اگر احتمال دارد عطسه شدید، آبریزش غیرقابل کنترل بینی و خارش را تجربه کنید، بهتر است فصول آلرژی زا را برای جراحی بینی انتخاب نکنید.

دوری از گرمای تابستان

گرما می تواند تورم پس از جراحی را افزایش دهد و حتی ممکن است منجر به خونریزی شود. انجام فعالیت های شدید در فضای باز نیز در طول ریکاوری جراحی بینی در تابستان ممنوع است.

پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند مانع از بهبود زخم شود. بسیار مهم است که در طول ریکاوری از پوست بینی خود محافظت کنید. از نور مستقیم خورشید دوری کنید و از ضد آفتاب برای محافظت از پوست خود استفاده کنید.

پرهیز از شنا کردن

شنا کردن در چند هفته اول پس از جراحی بینی می تواند منجر به عفونت و آسیب به بینی شود. اگر در دوره نقاهت پس از جراحی بینی هستید، باید از فعالیت‌های تفریحی در آب خودداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشد داشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک) عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با پزشک