info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

براکیوپلاستی، جراحی زیبایی بازو

براکیوپلاستی، جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو که با اصطلاح براکیوپلاستی در پزشکی شناخته می شود، در جهت رفع نازیبایی ناحیه بازو ها کاربرد دارد.

این جراحی برای افرادی مناسب است که بر اثر افزایش سن و یا کاهش وزن دچار افتادگی پوست زیرین بازو شده اند .

افرادی که به دنبال زیباسازی اندام خود هستند و از جراحی های مختلف مثل ابدومینوپلاستی،  لیپوساکشن و یا لیپوماتیک استفاده کرده اند، اغلب این جراحی را برای تکمیل تناسب اندام خود انتخاب می کنند.

شاید این جراحی برای برخی بی اهمیت جلوه کند، اما زمانی که به دغدغه های متقاضیان این جراحی گوش می کنید، خواهید دید که انتخاب آن برای آن ها نوعی خلاصی از مشکلات عدید است. این افراد اغلب با شکایت از وزن زیاد در ناحیه بازو و شکل نازیبای بازو ها در لباس به مطب فوق تخصص جراح پلاستیک مراجعه می کنند.

اگر شما نیز با داشتن پوست اضافی و یا بافت چربی بی اندازه ناحیه بازو ها در پی انجام جراحی براکیوپلاستی هستید، خواندن این مقاله می تواند شما را بیشتر با این جراحی آشنا کند:

جراحی براکیوپلاستی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد این جراحی با هدف حذف چربی و پوست اضافی بازو صورت می گیرد.

این جراحی با نظر گرفتن میزان چربی در ناحیه بازو و میزان افتادگی پوست با تکنیک های مختلفی انجام می شود. در ادامه به بررسی مراحل انجام جراحی براکیوپلاستی می پردازیم:

ایجاد بیهوشی

در این جراحی ابتدا جراح خطوط که را که باید از ناحیه بازو جدا شود را روی دست بیمار ترسیم می کند. در مرحله بعد با ایجاد بیهوشی بیمار را آماده شروع جراحی خواهد کرد. اینکه جراح کدام شیوه بیهوشی را برای جراحی انتخاب کند، با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی صورت خواهد گرفت.

ایجاد برش

پس از ایجاد بیهوشی جراح الگوی برشی را که قبل از جراحی ترسیم کرده است، بار دیگر بررسی می کند تا میزان برش مطابق با اصول جراحی ایجاد شود. برش صورت گرفته ممکن است از زیر بازو تا انتهای آرنج امتداد داشته باشد. این برش اغلب در ناحیه داخلی بازو و یا پشت آن ایجاد خواهد شد.

جراح برای برداشت چربی اضافی ممکن است از روش لیپوساکشن نیز استفاده کند.

بستن برش ها

پس از برداشت چربی و حذف پوست اضافی جراح اقدام به بستن نواحی برش می کند، این کار با استفاده از بخیه جذبی و یا بخیه های معمولی میسر خواهد بود.

نتیجه براکیوپلاستی

پس از اتمام جراحی بیمار می تواند بلافاصله نتیجه را مشاهده کند. توجه داشته باشید که کبودی و تورم در نواحی برش بازو طبیعی بوده و پس از گذشت زمان بهبود مب یابد.

برای آشنایی بیشتر می توانید ویدئوی جراحی براکیوپلاستی دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک را مشاهده کنید:

مزایای براکیوپلاستی

جراحی براکیوپلاستی نتایج زیر ا به دنبال خواهد داشت:

 • حذف پوست اضافی
 • سفت شدن بازو
 • کاهش چربی در بازو

بسیاری بر این باور رسیده اند که گرچه فعالیت های ورزشی می تواند تاثیر به سزایی در ایجاد تناسب اندام داشته باشد و فرایند چربی سوزی را تسریع کند، اما چربی برخی نواحی و یا افتادگی بیش از حد پوست آن مثل ناحیه بازو ها به سختی تغییر شکل می دهد. از این این افراد به دنبال راه سریع و کوتاه تری هستند. براکیوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بازو می تواند گزینه مناسبی برای این دست از افراد باشد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام جراحی براکیوپلاستی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

کاندید جراحی براکیوپلاستی چه کسانی هستند؟

این جراحی اغلب توسط بزرگسالان انجام می شود. بهترین کاندیدای جراحی بازو:

 • افرادی که نوسات وزنی کمی داشته باشند.
 • افرادی که بیماری خاص مبتلا نباشند.
 • افرادی که دخانیات استعمال نکنند.
 • افرادی که مشکلات آوردن پوست اضافی بعد از جراحت را نداشته باشند.

عوارض براکیوپلاستی

این جراحی نیز می تواند مانند هر جراحی دیگر دارای عوارض باشد . البته که بروز عوارض رابطه مستقیمی با انتخلب جراح و رعایت مراقبت های بعد از جراحی دارد. لذاست که انتخاب بهترین جراح پلاستیک برای جراحی زیبایی بازو الزام آور است.

اما عوارض احتمالی جراحی براکیوپلاستی عبارت اند از:

 • خطرات بیهوشی
 • خونریزی
 • ابتلا به عفونت
 • عدم ایجاد تقارن در بازو ها
 • ایجاد اسکار
 • تجمع مایعات زیر پوست
 • آسیب به عضلات و عروق خونی
 • نکروز چربی یا حذف بیش از اندازه چربی
 • بی حسی در ناحیه بازو
 • احساس درد طولانی مدت

توصیه ای مهم

اگر قصد انجام چنین جراحی را دارید، اولین اقدام یافتن جراح فوق تخصص پلاستیک است. چراکه انجام این جراحی به دست جراحان بی تجربه شانس ابتلا به عوارض پس از جراحی را افزایش می دهد. در قدم بعدی و پس از یافتن جراح در نظر داشته باشید قبل از جراحی با تهیه لیست سوالات جلسه مشاوره ای را با جراح خود ترتیب دهید. در این جلسه می توانید به صورت کامل از عوارض و معایب جراحی و نتیجه آن آگاهی کسب کنید و با اطمینان خاطر آن را انجام دهید.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام جراحی براکیوپلاستی با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

هزینه جراحی براکیوپلاستی

همانطور که می دانید انجام جراحی های زیبایی مشمول استفاده از بیمه های درمانی نخواهد بود و تمامی هزینه ها بر عهده بیمار است. این جراحی با توجه به این که توسط چه جراحی صورت گیرد و یا در کدام بیمارستان انجام شود، دارای هزینه های متفاوتی است. مضاف بر اینکه هزینه های بیهوشی و دارو های قبل و بعد از جراحی نیز بر میزان بهای نهایی جراحی موثر خواهد بود.

با تشکر دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

سیزده − 4 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک