info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

 انواع لیفت پیشانی

 انواع لیفت پیشانی

تا به حال رو به روی آینه تعجب کرده اید؟ همین حالا که این جمله را خواندید دستی به پیشانیتان بکشید چه چیزی حس می کنید؟ زیر دستان خطوطی  لمس می کنید که گویای گذر زمان است. چین و چروک های پیشانی اغلب به علت افزایش سن و کاهش استحکام پوست به علت ضعف عضلات پیشانی به وجود می آید. چین و چروک های پیشانی اغلب در سنین ۴۰ تا ۵۰  نمایان می شود، از آنجا که علم پزشکی برای هر عارضه ای راه حلی دارد، این بار هم با یکی دیگر از خدمات پزشکی تابلوی ایستی رو به روی پدیده پیری گذاشته است. بگذارید در آغاز همین مقاله تکلیفتان را با بسیاری از کرم های فریبنده لیفت صورت روشن کنیم، استفاده از این دست کرم ها هیچ گونه تاثیر پایدار نخواهد داشت و با تبلیغ بالای کشیدن پوست در اصل پولتان را بالا می کشد.

اما کدام روش برای جوانسازی پیشانی مناسب است؟ اگر تا اینجای مطلب خود را کیس انجام این جراحی دانسته اید، شما را به خواندن ادامه این مقاله که با بهرمندی از تجریبات امیررضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک گرداوری شده است، دعوت می کنیم. با ما همراه باشید:

 لیفت پیشانی

گرچه راه های بسیاری جهت بالا بردن پیشانی و ابرو وجود دارد، اما یکی از موثرترین روش ها لیفت پیشانی است. این نکته حائز اهمیت است که پزشک جراح با توجه به المان های متعددی از قبیل جنس و سن بیمار ، میزان چین و چروک پیشانی، نمای ابرو وضعیت رویش مو های بیمار و در آخر میزان توقعی که بیمار از انجام این جراحی دارد، نوع لیفت را تعیین خواهد کرد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام  لیفت پیشانی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

انواع لیفت پیشانی

اگر بیمار با تشخیص پزشک کیس انجام لیفت پیشانی باشد، در این صورت با انجام بیهوشی به روش های وریدی و یا عمومی جراحی را آغار می کند، در مرحله بعد برش مورد نظر در پیشانی بیمار ایجاد شده و پس از آن یکی از روش های لیفت روی پیشان بیمار صورت می گرد. در ادامه انواع لیفت پیشانی را بررسی می کنیم:

لیفت پیشانی با جراحی اندوسکوپیک

در این روش، جراح به کمک دستگاه اندوسکوپیک نواحی زیرین برشی را که در قسمت پیشانی ایجاد کرده است را مشاهده کرده و سپس بادستگاه دیگری که وظیفه مهار و قطع عضلات اخم را دارد، چین و چروک پیشانی را از بین می برد.

لیفت یشانی دکتر معتبر

لیفت پیشانی با جراحی کورونال (تاجی شکل)

در روش کورونال برشی که روی پیشانی بیمار ایجاد می شود نسبت به روش قبلی کمی جلوتر، یعنی در زیر موهای جلوی پیشانی می باشد و از زیر یک گوش تا گوش دیگر امتداد دارد. پس از ایجاد برش جراح پوست پیشانی را از لایه زیرین خود جدا کرده و پوست اضافی را بر می دارد. این روش برای افرادی که دارای پیشانی بلند هستند مفید بوده، چرا که علاوه بر از بین رفتن چین و چروک ها مقداری از بلندی پیشانی نیز رفع می شود. از دیگر جراحی هایی که در ناحیه پیشانی صورت می گرد لیفت ابرو ها می باشد که با ایجاد برش در شقیقه ها صورت می گیرد، در جراحی لیفت ابرو می توان از جراحی اندوسکوپ به عنوان جراحی مکمل بهره برد، ولی استفاده از آن الزامی نیست.

اقداماتی  بعد از جراحی لیفت پیشانی

  • از اقداماتی که می بایست بعد از انجام جراحی پیشانی انجام دهید عبارت اند از :
  • خودداری از دارو هایی که موجب انعقاد خون می شود مانند: آسپرین
  • تنظیم مصرف دارو هایی که پزشک تجویز کرده است.
  • پیاده روی روزانه جهت جلوگیری از لخته شدن خون در پاها در جهت ورم کم تر
  • عدم استفاده از لوازم آرایشی تا ۳ روز  پس از جراحی
  • استفاده از مایعات و غذای کم نمک (جهت جلوگیری تجمع مایعات زیر پوست)
  •  به علت طولانی بودن لیفت پیشانی به روش کورونال بخیه ها معمولا بعد از ۱۴ روز کشیده خواهد شد، اما در روش اندوسکوپ بخیه ها را می توان در پایان هفته اول بعد از جراحی خارج کرد.
  • عدم استفاده از رنگ مو در ۴ هفته ابتدایی بعد از جراحی
  • عدم استفاده از الکل و دخانیات دست کم تا ۴ هفته بعد از جراحی

به علت حساسیت و ظرافت این جراحی پیشنهاد می کنیم در انتخاب بهترین جراح پلاستیک وسواس داشته باشد، تا دچار عوارض بعد از جراحی نشده و بهترین نتیجه از انجام آن حاصل شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

5 × سه =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک