info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

اقدامات قبل از لیپوساکشن

اقدامات قبل از لیپوساکشن

قبل از انجام جراحی لیپوساکشن، فوق تخصص جراحی پلاستیک باید بررسی های لازم جهت بررسی سلامت فیزیکی فرد برای انجام این جراحی را انجام دهد تا نتیجه لیپوساکشن موفقیت آمیز باشد. برخی اقدامات قبل از لیپوساکشن شامل موارد زیرند:

 • انواع فتق( فتق های پریمال و فتق شکمی)
 • چاقی قبل از عمل و کاهش وزن بعد از آن
 • میزان چربی داخل شکمی، داخلی و زیر پوستی
 • جراحی شکمی قبلی
 • هر تاریخچه لیپوساکشن قبلی شکم
 • جراحی های لیفت و پروتز سینه و یا افزایش سایز سینه و سایر جراحی ها
 • انجام آزمایشات مهم قبل از جراحی لیپوساکشن

تمامی اطلاعاتی که پزشک از بیمار در خصوص جراحی ها و یا بیماری ها قبل از انجام لیپوساکشن می خواهد، باید با اسناد پزشکی در اختیار جراح متخصص پلاستیک گذاشته شود.

اقدامات قبل از لیپوساکشن

دلایل ارائه اطلاعات پزشکی قبلی چیست؟

معاینه فیزیکی در خصوص وجود و یا عدم وجود فتق باید توسط پزشک انجام شود. زیرا وجود فتق در فرد، تاثیراتی را بر روی نتیجه جراحی خواهد داشت.

فتق های شکمی، نیاز به درمان با جراحی دارد و باید ۸  هفته قبل از انجام لیپوساکشن این جراحی انجام شود. به طور معمولی فتق های شکمی یک درمان ساده دارند و تحت بیهوشی موضعی توسط متخصص انجام می شود.

میزان انحنای عضلات شکم و پهلو به منظور تناسب اندام بعد از لیپوساکشن تعیین می شود. جداسازی عضلات رکتوس شکمی که به دلیل بارداری ایجاد شده است، میزان این تناسب اندام را محدود می کند.

با این حال اکثریت قریب به یقین افرادی که برای لیپوساکشن اقدام می کنند، از نتیجه جراحی لیپوساکشن خود رضایت کامل دارند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی
 به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص لیپوساکشن شکم و پهلو و اقدامات قبل از لیپوساکشن  با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

افرادیکه دارای چربی های زیر پوستی هستند، بعد از لیپوساکشن کمتر به ابدومینوپلاستی برای رسیدن به تناسب اندام می باشند، مگر آن که در شرای خاصی باشند.

بیمار باید درباره جراحی های شکمی قبل خود، از جمله لاپاروسکوپی به فوق تخصص جراح پلاستیک خود توضیح دهد. همچنین میزان و محل زخم را نیز باید نشان دهد.

لیپوساکشن های قبلی شکم بر روی نتیجه جراحی لیپوساکشنی که به تازگی می خواهد انجام شود تاثیر گذار است. بعد از لیپوساکشن شکمی، تعداد کمی از بیماران نیاز به انجام ابدومینوپلاستی دارند. زیرا انجام ۲ عمل زیبایی شکم بسیار مشکل خواهد بود.

در اکثر بیماران بعد از انجام لیپوساکشن نیز، پوسته پوسته شدن جای زخم نیز نشان دهنده بهبود جای جراحی می باشد. در این خصوص با پزشک خود حتما صحبت نمایید.

دلایل انجام لیپوساکشن و یا ابدو مینوپلاستی ممکن است برای فرد صرفا دلایل فکری و ذفنی باشد. فوق تخصص جراح پلاستیک این جراحی را به ۳ دلیل توصیه می نماید. که عبارتند از :

 • افزایش و یا کشش زیاد عضلات رکتوم شکمی به دلیل حاملگی و عدم کاهش آن بعد از حاملگی
 • خطوط زیاد و کشیدگی پوست در ناحیه شکم
 • عدم آگاهی جراح پلاستیک از دلیل انجام این جراحی و نتیجه آن

نتیجه جراحی لیپوساکشن به چه عواملی بستگی دارد؟

در برخی از بیماران انجام  جراحی لیپوساکشن به تنهایی رضایت کامل را در بر نخواهد داشت. در نهایت رضایت بیمار از نتیجه جراحی به عواملی چون :

 • انتظار بیمار از جراحی لایپوساکشن
 • اقدامات قبل از جراحی لیپوساکشن
 • به مهارت و تکنیک های جراح پلاستیک

به همین دلیل نتیجه جراحی لیپوساکشن به راحتی قابل پیش بینی نیست. اما زمانی که به یک بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک مراجعه شود بخش قابل توجه ای از این موارد نیز برطرف می شود و نتیجه خوبی را بیمار خواهد دید.

liposuction101.com/liposuction-textbook/chapter-31-abdomen/

مقالات مربتط زیر را مطالعه نمایید

جراحی لیپوساکشن 

ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد ازابدومینوپلاستی

پیکر تراشی

لیپوساکشن شکم و پهلو 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

3 × یک =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک