info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

از معجزه تا مراقبت جراحی لیپوساکشن

از معجزه تا مراقبت جراحی لیپوساکشن

اگرچه جراحی های زیبایی برای بسیاری از افراد انتظارات ایده آلی را به همراه دارد، اما اگر مراقبت های بعد از عمل رعایت نشود و افراد با فرض بر اینکه چون عمل کرده اند و به ظاهر مطلو ب خود رسیده اند، دیگر احتیاجی به مراقبت ندارند با اتفاقاتی مواجه می شوند که نه تنها هزینه پرداخت شده را هدر می دهند، بلکه کاملا از رسیدن به زیبایی نا امید شده و افسرده  می شوند.

یکی از این اتفاقات نارضایتی بعد از جراحی لیپوساکشن است که اکثر قریب به اتفاق افراد بعد از مدتی از نتایج عمل نا امید می شوند.اما این نا امیدی به چه علت است؟ بازدهی این جراحی پایین است و یا افراد انتظارات غیر واقع بینانه از آن دارند؟  نارضایتی بعد از جراحی اغلب در پی این نوع از جراحی ها به وجود می آید، چرا که بیماران این باور غلط را در سر دارند که با رسیدن به تناسب اندام ناگهانی، چاقی دیگر به سراغشان نمی آید و می توانند به سبک زندگی پیشین خود باز گردند. این در صورتی است که رعایت مراقبت های بعد از این نوع جراحی ها به مراتب مهمتر از دیگر جراحی ها بوده و نیازمند تغییر اساسی در لایف استایل بیماران است، تا بتوانند زندگی نو و عاری از بیماری را تجربه کنند.

از این رو در این مقاله سعی کرده ایم انواع مراقبت های بعد از جراحی لیپوساکشن را با در نظر داشتن توضیحات دکتر امیررضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک بیان کرده تا بیماران لذت دو چندان از حس خوب تناسب اندام را بچشند. با ما همرا باشید:

جراحی لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن

  جراحی لیپوساکشن

بهتر است قبل از بررسی مراقبت های این نوع از جراحی زیبایی اندام مقداری درباره چگونگی انجام آن توضیح دهیم و اینکه اصولا در این عمل زبیایی چه اتفاقی برای اندام ما می افتد:

لیپوساکشن که نام دیگر آن لیپوپلاسی است، نوعی از جراحی زیبایی اندام بوده که در آن از لوله کوچکی به اسم کانول برای شکستن چربی ها و همچنین مکش آن ها استفاده می شود. پزشک متخصص پس از بیهوشی برش کوچکی در نواحی ای که قصد تخلیه چربی آن را دارد ایجاد کرده و سپس با هدایت لوله کانول شروع به شکستن چربی ها می کند. این جراحی را می توان همراه با ابدومینوپلاستی جهت جراحی پلاستیک انجام داد.. متقاضیان این جراحی باید توجه داشته باشند که گرچه در این جراحی چربی های اضافی نواحی مختلف از بین می رود ولی این موضوع به این معنا نیست که دیگر احتیاجی به رژیم غذایی نداشته و دیگر چاق نمی شوند. بلکه داشتن اندامی متناسب و ایده آل در گرو رعایت رژیم غذایی و همچینین ورزش کردن است. بنابراین جراحی لیپوساکشن به معنای زیبایی ابدی نخواهد بود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام  لیپوساکشن  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مراقبت های بعد از جراحی لیپوساکشن

همانطور که در بالا اشاره شد یکی از شروط اساسی جراحی لیپوساکشن  و یا هر گونه جراحی دیگر مخصوصا در نواحی شکم و پهلو رعایت مراقبت های بعد از جراحی است. افرادی که در فکر انجام این جراحی هستند،  باید بدانند گرچه چاقی مجدد بعد از جراحی لیپوساکشن دیگر در نواحی جراحی شده اتفاق نمی افتد، اما افزایش وزن در نقاطی غیر از آن نواحی امکان پذیر است.

از جمله نکاتی که بعد از لیپوساکشن باید به آن ها توجه کرد عبارت است از :

  1. اولین پیشنهاد برای عمل استفاده از گن و بانداژ کشی جهت تسریع روند درمان و رسیدن به نتیجه مطلوب است. توجه داشته باشد به دلیل اینکه گن اولین لایه در تماس با نواحی جراحی شده است باید در رعایت نظافت آن دقت کنید.
  2. سعی کنید روی شکم و پهلو و یا نواحی دیگر جراحی نخوابید و از ایجاد فشار در آن نواحی خودداری کنید.
  3. ابتلا به یبوست بعد از این جراحی طبیعی بوده و برای رفع آن می توانید از ملین ها استفاده کنید.
  4.  داشتن رژیم غذایی مناسب بلافاصله بعد از جراحی و پرهیز از مصرف نمک ضروری است و همچنین رعایت رژیم غذایی برای دوران بعد از جراحی باید رعایت شود.
  5. از مصرف دخانیات و الکل به مدت ۴ هفته بعد از جراحی خودداری کنید.
  6. ورزش را برای مدتی پس از انجام این جراحی کنار بگذارید و از حمل و برداشتن اجسام سنگین بپرهیزید.
  7.  برای مصرف انواع دارو ها اعم از؛ آسپرین و مسکن ها حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 هزینه جراحی لیپوساکشن

همانطور که می  دانید این جراحی از دسته جراحی های زیبایی به حساب می آید، لذا مشمول استفاده از بیمه نبوده و تمامی هزینه ها بسته به نوع بیمارستان و نوع پزشک متفاوت خواهد بود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید وسواس در انتخاب بهترین پزشک جراحی پلاستیک است، تا شما را از عوارض بعد از جراحی مصون دارد.

شما خوانندگان عزیز می توانید جهت آگاهی از اقدامات قبل از لیپوساکشن نیز به مقالات مرتبط مراجعه کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

ده − 6 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک