info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

از تزریق چربی تا ایده آل های ذهنی

امروزه تزریق چربی برای نواحی مختلف بدن کاربرد دارد. بیشتر افرادی که به دلیل بیم از عوارض چاقی از لاغری اندام خود ناراضی هستند، با این روش می توانند به ایده آل های ذهنی خود دست پیدا کنند. مضاف براین ها گروهی از افراد که به دلیل لاغر شدن پوستی افتاده در نواحی بدن و و یا صورت دارند، می توانند با استفاده از این روش نواقص را بهبود بخشند.

همچنین تزریق چربی برای صورت نیزمی تواند نتایج مطلوبی را ایجاد کند. مثلا در قسمت های زیر چشم، پلک ، خط خنده، شقیقه و چانه می توان از آن استفاده کرد.

شاید نظیر این سوالات در ذهن شما ایجاد شود، که چرا برای پر کردن نواحی مختلف بدن از ژل استفاده نمی شود؟ و یا تزریق چربی با استفاده از چربی بدن خود فرد ماندگارتر است؟ آیا این جراحی عوارضی هم دارد؟

نمونه ای از تزریق چربی به دست با روش نانوفت از دکتر امیررضا معتبر

تزریق چربی چیست؟

همانطور که اشاره شد تزریق چربی جهت جبران نواحی کم حجم بدن انجام می شود. در این جراحی با استفاده از لیپوساکشن از نواحی مختلف بدن که دارای بافت چربی اضافی است چربی برداشت شده و به نواحی فاقد حجم انتقال می یابد.

تزریق چربی با نانوفتنمونه ای از تزریق چربی با روش نانوفت به صورت


چگونگی تزریق چربی به بدن

تزریق چربی با دستگاه لیپوساکشن و یا لیپوماتیک صورت گرفته، که از نواحی مختلفی مثل باسن ، ران و شکم چربی برداشته شده و به نواحی مشخص منتقل می شود. جهت انجام این جراحی ابتدا نواحی که قراراست چربی از آن برداشته و نواحی ای که چربی به آن تزریق می شود توسط جراح مشخص شود. این جراحی می تواند با بیهوشی موضعی و یا بیهوشی کامل انجام شود. در مرحله بعد پزشک چربی برداشته شده را با دستگاه سانتریفوژ پردازش می شود تا بهترین سلول های چربی انتخاب شده و استفاده شود.

جالب است بدانید مازاد چربی برداشته شده را می توان به مدت ۶ ماه نگهداری کرد و در صورت نیاز مجدد به بدن تزریق کرد.

باید توجه داشته باشید که مهارت و تجربه جراح در این جراحی حائز اهمیت بوده و می بایست در انتخاب بهترین جراح پلاستیک دقت لازم را داشته باشید، چرا که اگر تزریق چربی به نحو احسنت صورت نگیرد، امکان جذب سریع چربی به بدن و برگشت به حالت اول دور از ذهن نخواهد بود. البته محل تزریق ژل هم می تواند مسئله مهمی باشد، چه بسا بخشی از نواحی بدن بعد از تزریق چربی احتیاج به مراقبت ها ی بعد از تزریق دارند.

علاوه بر مزیتی که در بالا درباره نگهداری چربی بعد از جراحی بیان شد، مزیت دیگر در این جراحی استفاده از چربی بدن خود فرد، عدم آلرژِی به آن نسبت به روش تزریق با ژل است. علاوه بر این در تزریق چربی به بدن به مانند تزریق  ژل خبری از جابه جایی مواد نیست و بسیار طبیعی تر خواهد بود. خالی از لطف نیست که بدانید، مزیت تزریق ژل این است که پوست بخیه زده نمی شود و چربی با سوزن به نواحی کم حجم تزریق می شود اما این مزیت در مقابل مزیت های تزریق چربی از بدن خود افراد چشمگیر نیست.

ساکشن چربی

نمایی از چربی برداشته شده

محل برداشت چربی

  • نکته نخست در این قسمت برداشت چربی از نواحی ای است که نسبت به رژیم غذایی مقاومت نشان می دهد.
  • بعد از برداشت چربی باید نکاتی توسط پزشک رعایت شود، که از جمله آن حفاظت از سلول های چربی در هنگام برداشت را می توان نام برد، که می بایست با سرنگ های مخصوصی صورت گیرد و همچنین باید از تلفیق خون با چربی برداشته شده جلوگیری کرد چرا که وجود خون در آن باعث تخریب سلول های چربی خواهد شد.
  • جراح مورد نظر باید در برداشت چربی و انتقال آن به نواحی کم حجم دقت لازم را داشته باشد و از تزریق بیش از اندازه به نواحی با پوست نازک اجتناب کند.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن علاوه بر اینکه باعث خوش فرم کردن باسن و زیبایی آن می شود به نوعی سبب لیفت باسن و رفع افتادگی آن نیز می شود؛ این دقیقا همان چیزی است که بیشتر افراد در پی دست یافتن به آن از انواع جراحی های زیبایی بهره می‌گیرند .
به تکنیک تزریق چربی به باسن، بالا بردن و حجم دهی به باسن روش برزیلی (BBL) نیز گفته می شود.
کلینیک زیبایی دکتر امیررضا معتبر با بهره گیری از جدیدترین و پیشرفته ترین متد جراحی بهترین و ماندگارترین نتایج جراحی را به شما عزیزان تقدیم خواهد کرد.

اقدامات پس از تزریق چربی به باسن

۱)کمپرس سرد برای بهبود ورم ها
۲)پوشیدن گن های مخصوص پس از جراحی برای بهتر فرم گرفتن آن
۳)از ایجاد فشار بر باسن و نشستن و خوابیدن بر روی باسن جلوگیری شود.
۴)پیشنهاد میشود تا دو هفته به روی شکم بخوابید.
۵)استفاده از بالشتک های طبی بعد از عمل هنگام نشستن
۶)انجام ورزش کگل برای تقویت شدن عضلات لگن و باسن
۷)برای جلوگیری از عفونت های احتمالی آنتی بیوتیک های تجویزی از سوی جراح را سر ساعت و به موقع مصرف کنید.

ماندگاری تزریق چربی

عوامل تعیین کننده بسیاری در این موضوع نقش دارد. یکی از این عوامل کیفیت چربی می باشد. هدف از تزریق چربی این است که تک تک سلول های چربی بتوانند زنده بمانند و رشد کنند. به طور میانگین ۶۰ تا ۷۰ درصد چربی ها بعد از تزریق باقی می ماند و این مقدار در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد اما اینکه به طور دقیق بتوان گفت چه میزان از چربی ها باقی می ماند، فقط با گذشت زمان حدودا ۳ ماه تا یکسال مشخص می شود. بعد از این مدت هر چقدر از چربی باقی بماند دیگر برای همیشه باقی می ماند.
و شما نیز می توانید با اقداماتی ماندگاری جراحی همینطور مطلوبیت نتیجه را افزایش دهید.

هزینه تزریق چربی

با توجه به اینکه تزریق در کدام نواحی صورت می گیرد و همچنین میزان مهارت پزشک هزینه جراحی نیز متفاوت خواهد بود.

عومال زیر در برآورد هزینه ها دخیل هستند:

  • میزان تخصص، مهارت، شهرت جراح
  • موقعیت مکانی مطب یا کلینیک زیبایی
  • حجم تزریق
  • تعداد جلسات مراجعه به مطب پزشک
  • میزان حق الویزیت

نتیجه گیری

برای این که بتوانید به بهترین نتیجه ممکن دست یابید حتما باید از بهترین جراح پلاستیک برای انجام این کار کمک بگیرید این گونه با انتخابی هوشمندانه از بروز هر گونه عارضه و خساراتی جلوگیری و از سلامتی تان محافظت می کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

14 − هشت =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک