info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

جراحی بینی، محبوب ترین جراحی زیبایی در ایران

توضیحات دکتر امیررضا معتبر در خصوص جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی، محبوب ترین جراحی زیبایی در ایران

بله؛ باور کنید یک جراح بینی موفق، با روح شما سر و کار دارد.

اگر «میکل آنژ»، مجسمه ساز شهیر ایتالیایی می دانست چند سده پس از او، «جراحی بینی»،بدل به یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی در سرتاسر جهان می شود، شاید آن جمله گوهربارش را،چندان آسان و ارزان به کار نمی بست؛جایی که او گفت «مجسمه را من نمی‌سازم،بلکه خداوند آن را  ساخته و من تنها تکه های اضافه‌اش را بر می‌دارم و دور می‌اندازم».

شاید بیراه نباشد اگر بگوییم فلسفه عمل‌های جراحی زیبایی هم، یکسره از همین نگاه به طبیعت، هستی و آنگاه، تن انسان شکل گرفته باشد؛ برملا کردن زوائد و سپس بیرون آوردن آنها از بستری که در آن جا خوش کرده اند؛ خواه آن بستر،صورت انسان باشد و خواه عضوی از اندام و اعضایش.

با این وصف بی تردید اعمال جراحی زیبایی از هر جنس و نوع و روش که باشند، از چنین فلسفه ای تبعیت می کنند.

در عمل جراحی زیبایی بینی نیز، وضع به همین منوال است. یک جراح بینی کاری نمی کند جز برداشتن آن چه در ساختار بینی یک فرد، اضافی می نماید و یا چنان است که صاحب آن بینی، آن را دوست ندارد.

یک جراح بینی ماهر،در واقع یک مجسمه‌ساز کار‌کشته است،که در یک نگاه باید تصویر بینی زیبا را به جای یک بینی نه چندان زیبا ببیند،و در همان نگاه،تصور کند که کجای این حجم طبیعی،اضافی است و باید برداشته شود تا از دل آن، یک مجسمه واقعی و صد البته ،زیبا بیرون بیاید.

در کشور ما، سالیانی است که اعمال جراحی در اشکال مختلف آن شیوع پیدا کرده اند. بخشی از این اعمال به سبب گسترش فرهنگ‌های خاص وارداتی رایج شده اند که انگاره هایی از فرهنگ مدرن را در خود دارند، و بخشی دیگر،معطوف به حس کمال جویی و زیبایی طلبی افراد در جامعه ما هستند.

اما اینجا پرسشی هست که از هرچیز دیگر،حیاتی تر به نظر می رسد؛بهترین جراح زیبایی بینی چه کسی است؟

پاسخ به این پرسش،قطع و یقین،اهمیت بسیار حیاتی دارد؛ و چنانچه این نوشتار کوتاه را از آغاز دنبال کرده باشید خواهید دانست که از این نظر، بهترین جراح زیبایی کسی است که از فلسفه ای متعالی پیروی کند.

اگر این امکان وجودداشت که در این مقاله سیری عمیق در جهان زیبایی شناسی داشته باشیم قطعا به آن می پرداختیم ولی آنچه این صفحه به دنبال آن است به فراخی زیبایی شناسی نیست و حال باید پا را از ورای طبیعت به دنیای فعلی نهاد و به موضوعی پرداخت که این واژگان از آن نشات گرفته است:

در ادامه همین مقاله به بررسی هر آنچه که برای داشتن تجربه ای بکر از جراحی بینی لازم است، میپردازیم:

جراحی بینی

آنچه بهترین متخصصان جراحی بینی انجام می دهند:

مشاوره و معاینه قبل از جراحی بینی

جراح بینی قبل از انجام جراحی با معاینه وضعیت سلامت عمومی کاندید جراحی بینی و همچنین بررسی همه جانبه بینی او از جمله نوع و جنس پوست، موقعیت تیغه و مجاری داخلی بینی درباره نوع جراحی راهنمایی های لازم را به بیمار می دهد تا او نیز در جریان روند جراحی قرار گیرد.

در مرحله بعد هدف بیمار از جراحی مشخص خواهد شد، چراکه متقاضیان جراحی بینی یا به علت جراحی زیبایی به پزشک مراجعه کرده و یا به علت های درمانی درصدد جراحی بینی برمی آیند. پزشک با در نظر گرفتن هدف بیمار و به خصوص شرایط سلامتی او بهترین نوع جراحی بینی را پیشنهاد می دهد. پس از مشاوره کامل پزشک با استفاده از عکس دیجیتالی طرح کامپیوتری بینی بیمار بعد از جراحی را به او نشان خواهد داد، تا کاملا از نتیجه جراحی آگاهی یابد. در آخر نیز با توجه به آزمایشاتی که متقاضی به درخواست او انجام داده است برای جراحی بینی آماده می شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام و آگاهی از چگونگی جراحی  زیبایی بینی  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

انوع بیهوشی در جراحی بینی

متقاضی جراحی بینی در انتخاب نوع بیهوشی آزاد بوده و می تواند یکی از سه نوع بیهوشی را برای جراحی انتخاب کند. انواع بیهوشی در جراحی بینی عبارت اند از:

  • بیهوشی عمومی
  • بی حسی موضعی
  • بیهوشی از طریق آرامبخش ها

در بیهوشی عمومی بیمار کاملا هوشیاری خود را از دست داده و در بی حسی موضعی منطقه ای از بدن به وسیله تزریق بی حس کنند بی حس می شود.

اگر این سوال در ذهنتان ایجاد شده است که کدام نوع بیهوشی بهتر است؟ باید بگوییم که پزشک با توجه به خواسته بیمار و همچنین با در نظر گرفت نوع جراحی بینی بهترین نوع بیهوشی را به بیمار پیشنهاد می کند.

انواع جراحی بینی

زمانی که صحبت از بیهوشی در انواع جراحی بینی به میان می آید سوال بعدی برای متقاضیان چگونگی انواع جراحی بینی است. اگر شما خواننده عزیز یکی از هزاران افرادی هستید که فکر جراحی بینی به سرتان زده است دانستن چگونگی فرآیند جراحی های بینی خالی از لطف نیست.

جراحی بینی با لیزر از جمله متود هایی است که تحقیقات و بررسی های قطعی در زمینه نتیجه دهی مطلوب آن ها صورت نگرفته است

انجام جراحی های بینی خارج از دو نوع جراحی بین باز و جراحی بینی بسته نیست. البته اگر نخواهیم گول تبلیغات رسانه ای مبنی بر جراحی بین با لیزر را بخوریم. روش های ابداعی مثل جراحی بینی با لیزر از جمله متود هایی است که تحقیقات و بررسی های قطعی در زمینه نتیجه دهی مطلوب آن ها صورت نگرفته است، لذا نمی توان آنها به عنوان روشی جدید در نظر گرفت.

اما جراحی باز و جراحی بسته بینی به شکل است؟

در جراحی بینی باز که به نسبت جراحی بینی بسته روش جدید تری به حساب می آید، برشی کامل بر ناحیه کلوما ایجاد شده که در نتیجه آن پوست روی بین برداشته می شود و پزشک قادر است تمامی اعضای داخلی بینی را مشاهده کند. در این روش میزان تورم و کبودی پس از جراحی بیشتر بوده و از لحاظ میزان اسکار از روش جراحی بینی بسته از مطلوبیت کمتری برخوردار است. اما آنچه این جراحی را در میان پزشکان محبوب کرده است میزان دسترسی به نواقص بینی و نتیجه دهی بهتر به علت اصلاحات استخوان بینی است.

در جراحی بینی بسته همانطور که اشاره شد به دلیل نداشتن برش روی بینی بیمار نگران بهبود جای اسکار نبوده، اما به دلیل عدم دید بهتر پزشک به اعضای داخلی بینی و همچنین عدم امکان بررسی استخوان و ساختار داخلی بینی از محبوبیت کمتری برخوردار است. در این جراحی پزشک با برش هایی در داخل بینی جراحی را انجام می دهد.

البته باید در نظر داشته باشید که پزشک با لحاظ اینکه  نوع بینی گوشتی باشد یا استخوانی بهترین روش را برای جراحی انتخاب خواهد کرد.

آنچه جراحی بینی باز  را در میان پزشکان محبوب کرده است میزان دسترسی به نواقص بینی و نتیجه دهی بهتر به علت اصلاحات استخوان بینی است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

به جهت اینکه جراحی بینی به عنوان بیشترین جراحی پلاستیک در کشور ما انجام می شود، بنابراین افراد زیادی نیازمند آگاهی در مراقبت پس از این جراحی هستند. دور از ذهن نیست اگر مراقبت بعد از جراحی بینی را نیمی از به دست آوردن نتیجه مطلوب بدانیم. لذا در ادامه این مقاله به بررسی مراقبت های بعد از جراحی بینی خواهیم پرداخت:

  • اولین توصیه بعد از جراحی بینی خودداری از نوشیدن آب و خوردن غذا به مدت ۴ است. پس از این زمان می توانید مقداری آب و یا آب میوه استفاده کنید.
  • برای به حداقل رساندن میزان کبودی و تورم می توانید از کمپرس آب سر استفاده کنید.
  • بعد از سپری شدن ۳ روز از جراحی می توانید فعالیت های معمول روزانه خود را آغاز کنید.
  • برای تسکین درد ها نیز می توانید با تجویز پزشک از مسکن ها استفاده کنید.
  • در مدت زمانی که روی بینی شما با کچ پوشانده شده است، از لباس هایی استفاده کنید که دارای یقه باز بوده تا در تعویض آن به مشکل مواجه نشوید.
  • تا ۶ روز بعد از جراحی گچ روی بین شما خواهد بود، بنابراین باید در زمان استحمام مراقب باشید که گچ آن خیس نشود.
  • اگر در ورزش شنا فعالیت دارید به مدت ۴ هفته از انجام آن منع هستید و همچنین باید به مدت ۶ ماه از انجام دیگر ورزش های سنگین خودداری کنید.

هزینه جراحی بینی

همانطور که اشاره شد این جراحی در آمار جراحی هایی که در ایران صورت می گرد، گوی سبقت را ربوده است. بنابراین از جمله جراحی هایی است که متقاضیان زیادی دارد لذا هزینه هایی که برای این جراحی در نظر گرفته می شود، اغلب با نواسانات زیادی همراه است. هزینه های جراحی بینی بنابر نوع جراح از جهت تخصص و مهارت، نوع جراحی و روش انجام آن همچنین بیمارستانی که جراحی در آن انجام می شود متفاوت خواهد بود.

البته باید توجه داشته باشید که اگر جراحی بینی بنا به تشخیص پزشک جهت درمان صورت گیرد، مثل جراحی انحراف بینی جراحی پولیپ بینی و … مشمول استفاده از بیمه خواهد بود و در هزینه ها بیمار تاثیر به سزایی خواهد داشت. بنا براین متقاضی جراحی بینی می داند با در نظر گرفتن تمامی این فاکتور ها و همچنین انتخاب بهترین جراح پلاستیک نمی توان قیمت مشخصی را بیان کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر امیر رضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشدداشتن سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی ,صورت و پری اوربیت(پلک)عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی
مطالب مرتبط

پاسخ

10 − هفت =

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک