info@dr-motabar.com   26645841-22255037 (021)

همه چیز درباره لیفت صورت 

همه چیز درباره لیفت صورت 

کشش و تمایلات جاودانه طلبی از دیرباز ریشه در وجود انسان ها داشته است. از زمانی که بشر تغییرات ناشی از کهولت سن را در چهره و اندام خود دید، در پی یافتن اکسیر جوانی شد، تا بتواند سالیان بیشتری را در کالبد یک جوان شاداب زندگی کند. این روح جاودانگی طلبی را حتی در بسیاری از افسانه ها خواهید دید.

هر چه انسان سال های بیشتری را پشت سر گذاشت، این تمایلات قوی و قوی تر شد. تا اینکه بعد از صدها سال امروزه این حس جاودانگی طلبی دیگر تنها یک آرزوی دست نیافتنی نیست بلکه به یک حقیق مبدل شده.

حال با پیشرفت روز به روز علوم پزشکی و همچنین گسترش و تنوع تکنولوژی همراه با آن می توان گرد زمان را از چهره زدود و سن را تنها در چارچوب اعداد خلاصه کرد.

در مقاله پیش رو با توجه به توضیحات دکتر امیررضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از راه های جوان سازی چهره، به نام لیفت صورت را می خوانید، روشی که توانسته یک آرزو را به حقیقت تبدیل کند. با ما همراه باشید:

لیفت صورت چیست؟

همانطور که می دانید عوامل بسیاری در ایجاد چین و چروک و پیر به نظر رسیدن چهره دخیل هستند، که از جمله آن می توان افزایش سن، مشکلات مادرزادی و سبک زندیگی نامناسب را نام برد.

لیفت صورت روشی است که با توجه به انواعی که دارد می تواند چهره فرد را به میزان قابل توجهی به سمت جوانی و شادابی تغییر دهد. این جراحی به منظور برطرف کردن چین و چروک صورت و افتادگی پوست انجام میشود. این تغییرات عموما چهره فرد را به میزان ۵ تا ۱۰ سال جوان تر خواهد کرد.

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

جراح ابتدا با معاینه و بررسی میزان افتادگی پوست صورت، بیمار را از نتیجه احتمالی جراحی آگاه می کند. در این راستا اگر بیمار به دلیل کهولت سن پوستی بسیار افتاده داشته باشد جراح لیفت کامل را پیشنهاد خواهد داد، اما اگر بیمار افتادگی پوست  مختصری داشته باشد مینی لیفت صورت را به عنوان روشی اثر بخش توصیه می کند.

پس از مشاوره و معاینه، قبل از آغازجراحی لیفت صورت، جراح با مشخص کردن نواحی که باید برش داده شود بیمار را برای بیهوشی آماده می کند. باید توجه داشته باشید نوع و میزان برش در هر دو روش مینی  لیفت و لیفت کامل، بستگی به میزان افتادگی پوست فرد خواهد داشت.

در مرحله بعد جراح برش ها را روی صورت ایجاد می کند. این برش ها بنا بر نوع جراحی متفاوت است، به این صورت که اگر جراحی لیفت کامل، صورت گیرد میزان برش بیشتر خواهد. برشی که در این جراحی ایجاد می شود از رستنگاه مو و قسمتی از ناحیه کناری گوش است. جراح با بلند کردن پوست چربی ها و قسمت های اضافی پوست را برداشته و در نهایت نواحی برش را بخیه می زند.

اما اگر جراحی مینی لیفت صورت انجام شود، این برش ها به میزان قابل توجهی کمتر خواهد شد. این نکته لازم به ذکر است که جراحی مینی لیفت صورت، یک جراحی کم تهاجم تر نسبت به جراحی لیفت کامل است و برای افرادی مناسب است که دارای افتادگی قابل توجهی نبوده و در سنین کم برای این جراحی اقدام می کنند. افرادی که متقاضی جراحی مینی لیفت هستند، باید بدانند که در صورت افتادگی های شدید در ناحیه گردن این جراحی برای آن ها توصیه نخواهد شد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی جهت انجام و آگاهی از چگونگی جراحی لیفت صورت  با دکتر امیر رضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و جراح زیبایی با شماره ۲۶۶۴۵۸۴۱ – ۲۲۲۵۵۰۳۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

نکاتی که باید قبل از جراحی لیفت صورت بدانید

  • افرادی که کاندید این جراحی هستند باید بدانند که اگر قصد کاهش وزن دارند، این جراحی را تا رسیدن به وزن مطلوب به تعویق بیندازند.
  • متقاضیان توجه داشته باشند که قبل از آغاز این جراحی مصرف برخی دارو ها که ممکن است در این جراحی ایجاد مشکل کند را قطع کرده و درباره داروهایی که به صورت روتین استفاده می کنند با پزشک خود مشورت کنند.
  • افراد باید از مصرف مشروبات الکی تا چند هفته قبل از جراحی پرهیز کنند.
  • باید دقت داتشه باشند که به مدت ۲۴ ساعت بعد از جراحی امکان استحمام وجود ندارد، لذا باید روز قبل از جراحی برای آن اقدام کنند.

میزان ماندگاری جراحی لیفت صورت

ماندگاری جراحی لیفت صورت به عوامل متعددی نظیر: سن مراجع، نوع پوست ، میزان افتادگی و … بستگی دارد. اما آنچه برای میزان ماندگاری این جراحی تخمین زده اند ۷ تا ۱۰ سال است که پس از آن مراجع می تواند برای ترمیم اقدام کند.

توصیه پایانی

متقاضیان این جراحی معجزه گر این نکته را در نظر بگیرند که میزان رضایت ازانواع جراحی لیفت تنها در گرو دستان متبحر یک جراح پلاستیک خوب است، بنابراین آنچه در این جراحی اهمیت دارد در ابتدا تحقیق درباره بهترین جراح پلاستیک  است.

پاسخ

یک × 1 =

Call Now Button